- Vlada ovim putem odbacuje navode CEAC-a o neblagovremenom izboru arbitra. Crna Gora je, u svim postupcima koje preduzima, dužna da poštuje propise, što je učinjeno i u ovom slučaju. U skladu sa pravilima postupka, arbitri imenovani od strane učesnika u postupku pristupiće daljem izboru predsjednika arbitražnog tribunala. Vlada Crne Gore ističe da su zahtevi CEAC-a protiv Crne Gore u vezi sa ovim slučajem neosnovani, što će biti i utvrđeno u arbitražnom postupku - ističe se u reagovanju Vlade na navode CEAK-a da država nije blagovremeno odabrala arbitra za sastav Sudskog vijeća u međusobnom arbitražnom sporu.
Iz ministarstva podsjećaju da je stečajni postupak uveden u KAP na zahtjev povjerilaca zbog preopterećenosti dugovima i neizmirenih obaveza prema povjeriocima, koji su upravo nastali u periodu dok je KAP-om upravljao CEAC.
- Stečajni postupak je vrlo jasan i uređen je Zakonom o stečaju koji je potpuno usaglašen sa legislativom EU i ocijenjen od strane svih relevantih međunarodnih insitucija kao veoma dobar. Ovaj zakon se odnosi ne samo na KAP, već na sva privredna društva koja posluju u Crnoj Gori. Kao i svuda u svijetu, pravo je svakog povjerioca da protiv privrednog subjekta koje ne izmiruje svoje obaveze pokrene stečajni postupak, kako bi na taj način naplatio svoja potraživanja. Takođe, u svakoj državi u svijetu svako mora da plaća svoje račune, a KAP to nije radio duži vremenski period, čime je postao insolventan sa dugom prema povjeriocima od preko 350 miliona eura - zaključuje se u reagovanju.