Uniprom, čiji je vlasnik biznismen Veselin Pejović, je za kompletnu imovinu KAP-a izuzev basena crvenog mulja i deponije katodnog otpada ponudio cijenu od 28,5 miliona eura. Uniprom planira da, uz cijenu struje od 38 eura po megavatu, zaposli 300 radnika i da do 2018. godine uloži 76 miliona eura da bi se dosegla proizvodnja od 120 hiljada tona primarnog aluminijuma i 30 hiljada tona sekundarnog metala.
U cilju ispunjenja investicioniog plana, Uniprom traži od Vlade da se zemljište na kojem je locirana fabrika proglasi inustrijskom zonom. U tom slučaju bi poslovni partneri Uniproma bili spremni da ulože dodatna sredstva u KAP.
Za ovaj dio imovine KAP-a zainteresovana je i kompanija “Getsejls” iz Londona (Getsales), iza koje navodno stoji njemačka HGL grupa. Oni su, međutim, ponudili kupoprodajnu cijenu od svega 5.100 eura, uz investicioni program od 700 miliona. Pošto se fabrika prodaje u stečaju, kupoprodajna cijena se vrednuje višestruko više od investicionog programa. Iz firme čiji je vlasnik Njemac Danijel Kluting ne slažu sa procjenjenom vrijednošćću imovine fabrike, koju je odradio Institut računovođa i revizora Crne Gore.
Kompanija “Politropus alternative” ponudila je ukupno 450.000 eura za basen crvenog mulja, objekat bivšeg Instituta za istraživanje i razvoj aluminijuma, te za 54,5 hiljade kvadrata zemljišta u Spužu. “Politropus alternative”, čiji je vlasnik Ukrajinac sa kiparskim pasošem Roman Benkovič, bavi se proizvodnjom industrijskih gasova.
“Alemani trejd” iz Beograda dostavio je ponudu koja se tiče kupovine 22 vagona po cijeni od 188.200 eura. Ovlašćeni zastupnici Uniproma su tražili da se u zapisnik unese da ova imovina nije oglašena na prodaju kao zasebna cjelina.