
To praktično znači da je Đurišić, sa ovolikim iznosom neto zarade (10.005 eura) debelo prekršio vladinu uredbu iz aprila 2012. godine prema kojoj su obračunate zarade rukovodećeg kadra u državnim preduzećima i koje nijesu smjele biti veće od tri prosječne na nivou države (1440 eura).
Osim toga, Zoran Đurišić je u to vrijeme bio predsjednik Odbora direktora ali je obavljao i funkciju izvršnog direktora kompanije, što znači da je bio u klasičnom - konfliktu interesa. Izvršni direktor Zoran Đurišić podnosio je izvještaje i odgovarao za poslovanje predsjedniku Odbora direktora Zoranu Đurišiću! Uz te dvije rukovodeće funkcija, Đurišić je bio imenovan i za koordinatora za dobijanje glavnog bezbjednosnog certifikata (IOSA).
Đurišić je juče u reagovanju dostavljenom Portalu Analitika napisao da je „u januaru 2013. imao 3,5 prosječne plate na nivou države, odnosno 1.673 eura i da je po odluci Odbora direktora imenovan za koordinatora za dobijanje glavnog bezbjednosnog certifikata (IOSA) za što je tokom nekoliko mjeseci imao nadoknadu od 1.800 eura“.
Faksimil Obračunske liste pokazuje da bivši direktor Montenegro erlajnsa Zoran Đurišić u svom demantiju na pisanje Portala Analitika nije istinito prikazao svoju zaradu u januaru 2013. godine.
Portal Analitika je, pozivajući se na pouzdane izvore, juče objavio da je Zoran Đurišić ostavio dug Montenegro erlajnsa od 55 miliona eura, a da mu je januarska neto zarada iznosila 10.000 eura.
P. ZEČEVIĆ