Za Zakon koji je podnijelo 20 poslanika DF-a glasala su 44 poslanika, protiv je bilo 29, a dva uzdržana.
Predlagači su prihvatili amandmane Socijaldemokratske partije SDP kojima je definisano da Skupština ima konačnu riječ u prodaji KAP-a i koji su postali sastavni dio prijedloga zakona.
Amandmanima se definiše da stečajni sudija donosi odluku o prodaji fabrike strateškom investitoru i zaključuje ugovor o prodaji nakon prethodno pribavljene saglasnosti Skupštine, a ako se ugovor ne zaključi onda država može postati vlasnik uz saglasnost parlamenta.
Zakonom se dodatno uređuje postupak prodaje kroz stečaj, u konkretnom slučaju privrednih subjekata u rudarsko-metalurškom sektoru.
DF je Prijedlogom definisao da se KAP ne može prodavati kao imovina već isključivo kao preduzeće, kao i da ne može bilo ko da učestvuje u njegovoj kupovini.
Kupovina se mora obavljati javno, a isto tako treba da bude i dostavljanje ponuda. Ponude treba da sadrže određene uslove koji podrazumijevaju da KAP može da kupi samo strateški investitor, odnosno firma koja se bavi istom industrijom i koja ima bolje reference i rezultate i veći obrt nego KAP.
Parlament je usvojio i Zakon o organskoj proizvodnji, kao i izmjene i dopune zakona o elektronskoj trgovini.
Usvojeni su i prošlogodišnji izvještaji o stanju energetskog sektora Crne Gore i tržišta osiguranja.
Zeleno svjetlo parlamenta dobili su i prošlogodišnji izvještaji o radu Državne komisije za kontrolu postupka javnih nabavki, Savjeta za finansijsku stabilnost, Fonda za zaštitu depozita i Investiciono razvojnog fonda IRF. (Mina)