Prema stavu radne grupe koja je kreirala ovaj Pravilnik, a Konjević ga je podržao i potpisao, za isplatu svakog prekovremenog radnog sata biće neophodno obrazloženje starješina organizacionih jedinica i saglasnost direktora policije i ministra.
Posebno značajna je činjenica da će starješine organizacionih jedinica, prema Uputstvu koje početi da se primjenjuje u narednih nekoliko dana, morati da sačinjavaju mjesečni Plan rada, tokom kojeg će vršiti prerasporede radnih sati službenika, u zakonskim okvirima.
Taj plan je moguće mijenjati u skladu sa okolnostima, koje se ne mogu predvidjeti. Krajnja mjera biće uvođenje prekovremenih sati i to do 10 sati nedjeljno, uz detaljno obraloženje o razlozima.
"Preraspodjela radnog vremena, u skladu sa zakonom, može se izvršiti kada to zahtijeva priroda djelatnosti, organizacija rada, bolje korišćenje sredstava rada, racionalnije korišćenje radnog vremena i izvršenje određenih poslova u utvrđenim rokovima. Preraspodjela radnog vremena se vrši na način da ukupno radno vrijeme zaposlenog u prosjeku ne bude duže od punog radnog vremena u toku godine, u skladu sa zakonom. Preraspodjelu radnog vremena iz stava 1 ovog člana, vrši rukovodilac, uz prethodnu, usmenu saglasnost rukovodilaca Specijalne antiterorističke jedinice (SAJ), Posebne jedinice policije (PJP), Forenzičkog centra, odjeljenja bezbjednosti ili odjeljenja granične bezbjednosti, centra bezbjednosti ili resornog pomoćnika direktora Uprave policije, po liniji rada", stoji u Uputstvu MUP-a.
Izvor: Dnevne novine