- Sklopljena je slika ili mozaik o tome šta se dogodilo 2007. godine. Ako je vjerovati tim informacijama zna se ko su bili izvršioci koji su me tukli 2007. godine a zna se i ko je bio nalogodavac. Tačno se zna ko je držao bezbolke u rukama ko su bila ta dva mladića, oni danas nijesu u Crnoj Gori prema tim informacijama ni nalogodavac nije u Crnoj Gori.. Ostaje da se to sve dokaže, ja to prihvatam sa skepsom- naveo je Softić naglašavajući da je veliko pitanje da li se posle šest godina koliko je prošlo od napada ovo može dokazati.
Softić je rekao da je uvjeren da je taj slučaj mogao biti riješen i 2007. „da osoba na koju se ukazuje kao mogućeg nalogodavca nije bila debelo zaštićena u Crnoj Gori“.
Softić je istakao da konačno mora prestati nasilje nad novinarima i poručio mađunarodnoj zajednici da nastavi da vrši pritisak i kontrolu nad crnogorskim insitucijama. - Ovu poruku šaljemo i međunarodnoj zajednici da nastave da vrše pritisak na crnogorske institucije jer bez tog pritiska neće biti riješen ni jedan napad. Ako nemamo naručioce i nalogodavce, ne može nijedan slučaj biti riješen - poručio je on.
Predstavnici Sindikata medija Crne Gore protestovali su danas ispred Ministarstva unutrašnjih poslova Crne Gore zahtijevajući od nadležnih da ubrzaju istrage i rasvijetle nerazjašnjene napade na novinare. Pozvali su ministra unutrašnjih poslova Raška Konjevića, direktora policije Slavka Stojanovića i vršioca dužnosti vrhovnog državnog tužioca Veselina Vučkovića da istraže i procesuiraju sve slučajeve napada na novinare, a posebno one u kojima su učestvovali javni funkcionari.
- Nemamo razloga da vjerujemo da će bilo koji slučaj napada na novinare koji su počinila nepoznata lica biti riješen. Nijesu riješeni ni oni kada su nas otvoreno vrijeđali, psovali I šamarali. Od ubistva Duška Jovanovića do danas, napadi na nas su prioritet alči samo u javnim nastupima funkcionera. Nemamo vremena da čekamo i zato tražimo da se konačno kaže ko su ubice i ko ih šalje jer nećemo da se pomirimo sa tišinom na koju nadležni račuanju- poručila je okupljenima predstavnica Sindikata medija Marijana Camović. Prema riječima Camović pravda nije adekvatno zadovoljena ni u slučaju novinarke Olivere Lakić.- Od prije nekoliko dana slobodan građanin je Ivan Bušković, čovjek koji je nakon pravosnažne presude za napad na novinarku Oliveru Lakić dvostruko nagrađen ublažavanjem kazne. Da li je to poruka države nama, je li to način na koji nam poručuje da nas štiti- istakla je Camović.
Izvršna direktorka Akcije za ljudska prava Tea Gorjanc Prelević kazala je da da se nijedna porodica u Crnoj Gori ne smije osjetiti bezbjednom dok se tako ne osjete Softićeva i porodica novinarke Olivere Lakić jer, kako je istakla, nijesu bili ugroženi samo oni nego i njihova djeca.