S većim brojem kadrova ovog profila u javnom sektoru, kako se dodaje, nesumnjivo bi se donosila još kvalitetnija zakonska i druga rešenja koja se neposredno ili posredno tiču biznisa.
-Uvjereni smo da bi u tom slučaju bilo mnogo manje problema, naročito na lokalnom nivou, na koje nam ukazuju naši članovi, a koji se odnose na sporost administracije, pa ne baš rijetko i na nedovoljnu odgovornost jednog broja zaposlenih. Sigurni smo da, u tom slučaju, ljudi iz biznisa ne bi imali problema sa npr. preobimnom dokumentacijom, dugim rokovima za dobijanje raznih dozvola i drugih dokumenta i sl. Razlog je jednostavan: u javnom sektoru bi bilo mnogo više onih koji razumiju što je biznisu potrebno i na koji se način može najbolje podstaći i podržati njegov razvoj, navodi se u saopštenju.
Činjenica je, kako se navodi, da u javnom sektoru ima onih koji na pravi način ne doživljavaju svoju poslovnu ulogu. Još uvijek se nije u dovoljnoj mjeri i na potrebnom nivou razvilo povjerenje između predstavnika javnog i privatnog sektora.
-I dalje se, manje više, na predstavnike biznisa gleda kao na one od kojih treba maksimalno uzeti, ne pitajući se pritom koliko im se daje, odnosno koliko im odgovaraju uslovi u kojima rade i posluju. Oni su ‘’tamo neki drugi’’ a mi smo ti koji ćemo ih ‘’naučiti pameti’’. Dok god u javnom sektoru ima zaposlenih koji tako razmišljaju, koji ne shvataju da i oni sami zavise od snage privatnog sektora, problema na relaciji ova dva sektora će biti. Može se nekome učiniti ovakav naš stav pretjeran ili čak ne previše bitan za problem o kome je riječ, ali smo u MBA apsolutno uvjereni da je ovo veoma važno pitanje ukoliko želimo brži razvoj biznisa u Crnoj Gori. Jer, jedino nam razvijeni biznis može pomoći da stvorimo uslove za kvalitetniji život naših građana, među kojima su, naravno, i zaposleni u javnom sektoru, zaključuje se u saopštenju.