Društvo

Glavni grad: Pooštrene mjere čuvanja imovine u javnom vlasništvu

okopstina
U
svim gradskim preduzećima u pooštrene su mjere čuvanja imovine u javnom vlasništvu, kao i nadzora i kontrole rada zaposlenih na terenu, saopšteno je iz Biroa za odnose sa javnošću Glavnog grada.

Glavni grad: Pooštrene mjere čuvanja imovine u javnom vlasništvu
Portal AnalitikaIzvor

Te mjere su preduzete u cilju suzbijanja i zaustavljanja učestalih krađa i uništavanja imovine.

Kako je saopšteno, tokom sprovođenja tih mjera u preduzeću Vodovod utvrđeno je da su zaposleni S.Š. i S.H. u kontinuitetu otuđivali magacinski materijal, nakon čega im je, u skladu sa zakonom, prekinut radni odnos, prenosi MINA.

“Kontrolama je ustanovljeno da se veći broj građana sa područja Donje Gorice, Tuzi i Doljana nelegalno priključio na vodovodnu mrežu, a protiv svih vlasnika nelegalnih priključaka biće podnijeta krivična prijava”, kaže se u saopštenju.

Navodi se da, uslijed gotovo svakodnevne krađe metalnih predmeta sa javnih površina u gradu, Vodovod i dalje trpi veliku štetu. “Za zamjenu ukradenih poklopaca i rešetki sa šahtova godišnje se izdvaja preko 50 hiljada EUR”.

“Glavni grad još jednom poziva sve nadležne institucije i organe države da ulože maksimalan napor kako bi se ovoj pojavi stalo na put”, navodi se u saopštenju.

Iz Glavnog grada su kazali da je nedavno hapšenje osobe za koje se osnovano sumnja da je, sa još jednim saučesnikom počinio krađu 600 metara dugog bakarnog elektro-kabla sa Mosta Blaža Jovanovića, “dobar, ali za sada samo mali korak u tom pravcu”.

“Očekujemo da Tužilaštvo u ovom i sličnim slučajevima ažurno preduzme aktivnosti iz svoje nadležnosti, a da Sud strogo kazni počinioce, kako bi se na taj način poslala jasna poruka da u Podgorici niko ne može nekažnjeno da krade i uništava imovinu u javnom vlasništvu i time pričinjava ogromnu štetu svim građanima”, saopšteno je iz Glavnog grada.

Iz Glavnog grada su, s obzirom na činjenicu da se ukradeni predmeti, kako je utvrđeno, prodaju kao sekundarne sirovine, pozvali nadležne da provjere poslovanje firmi koje se bave tom vrstom otkupa, kao što su, prema njihovim saznanjima, preduzeća Alga, Iron Cist i Sulzer.

“Gradsko preduzeće Komunalne usluge ovih dana je angažovano na saniranju štete nastale usled krađe kabla na Mostu Blaža Jovanovića, kako bi dekorativna rasvjeta što prije bila stavljena u funkciju i most dobio noćni izgled na koji su građani već navikli”, saopšteno je iz Glavnog grada.

Dodaje se da će na mostu, prije završetka tih radova, kao što je to ranije urađeno i na Milenijumu, biti postavljen video nadzor, kako se nešto slično u budućnosti ne bi ponovilo.

Iz glavnog grada podsjećaju da su se prije postavljanja video nadzora na Milenijumu, od početka ove godine, dogodile četiri krađe elektro-kablova.

“Na meti lopova u prethodnom periodu bile su i kanalizacione cijevi, ulazna vrata stambenih zgrada, ograde, metalni djelovi parkovskog mobilijara, pa čak i spomenici istaknutim ličnostima naše istorije”, kaže se u saopštenju.

Navodi se da je velika šteta pričinjena i kada su početkom ove godine iz crpne stanice sa koje se vodom za piće snabdijeva Javna ustanova za smještaj, rehabilitaciju i rescijalizaciju korisnika psihoaktivnih supstanci na Kakarickoj gori, ukradene dvije specijalne elektropumpe za vodu.

 

 

Portal Analitika