NejmmarrB
B
razilac Nejmar, konačno je debitovao za svoj novi klub, Barselonu, a pritom je dobio samo 15 minuta šanse u remiju sa Lehijom iz Gdanjska (2:2).

Nejmar je ovog ljeta stigao u španski tim iz Santosa, i to kao jedan od najtalentovanijih brazilskih fudbalera u 21. vijeku, ali nije uspio da se na debiju istakne dovoljno ne bi li odmah opravdao te riječi hvale. Uoči početka meča je grlio najboljeg fudbalera svijeta, svog novog saigrača Mesija, a to nije promaklo TV kamerama...

... baš kao što im nije promaklo ni to da je u Poljskoj, na PGE Areni Gdanjsk, molio trenera Herarda "Tatu" Martina da uđe u igru početkom drugog poluvremena:

Ušao je, međutim, tek u posljednjih 15-ak minuta, kada je konačan rezultat već bio postavljen. Na golove Bienika (15. minut) i Grzelčaka (51.), Barselona je relativno brzo odgovarala, izjednačivši prvi put preko Serhija Roberta (25.), a onda i Mesijevim golom u 56. minutu za konačnih 2:2.