Zanimljivosti

Zašto naučnici javno ne pričaju o NLO-ima?

nloicuok
Naučna zajednica već duže vrijeme zazire od proučavanja NLO-a, a sami naučnici oklijevaju da pričaju o svojim stavovima i verovanjima po pitanju neobjašnjenih vazdušnih fenomena.

Zašto naučnici javno ne pričaju o NLO-ima?
Portal AnalitikaIzvor

Međutim, takvi stavovi se polako mijenjaju tako da sada pojedini naučnici polako stupaju u diskusiju bez straha da će biti ismijevani, prenose mediji u regionu.

„NLO-i su pravi fenomen. U pitanju su vještački objekti pod inteligentnom kontrolom. Oni su definitivno rezultat znanja i vještine znatno naprednije tehnologije“, izjavio je fizičar Erik Dejvis koji se bavi istraživanjem brzine svjetlosti.

Dejvis, fizičar sa Instituta za napredne studije u Ostinu, proučava fiziku pogona, za koju se nada da će jednog dana omogućiti ljudima da lako i brzo putuju širom svemira.

On je svjestan percepcije javnosti, koja je uglavnom zasnovana na stavovima skeptika i osoba koje tragaju za teorijama zaviere, da nijedan priznati naučnik nikada ne bi prišao ni blizu temi kao što su neidentifikovani leteći objekti.

„Oni griješe, naivni su, tvrdoglavi, uskogrudi, uplašeni i zastrašeni su. U pitanju je prljava riječ i zabranjena tema. Nauka je bazirana na otvorenom razmišljanju i preispitivanju stvari. Ne bi trebalo da se podsmijavamo ljudima. Naučnici bi trebalo da se vrate naučnim metodama kako bi proučavali stvari koje su nepoznate i neobične, a NLO-i predstavljaju jednu od tih stvari“, tvrdi Dejvis.

Fizičar, koji je nedavno dobio nagradu Američkog instituta aeronautika i astronautike za njegov rad „Vorpovi brži od svjetla, status i naredi potezi“, poznaje veliki broj kolega koji potajno proučavaju NLO-e.

„Postoje naučnici koji su svjesni dokaza i podaci koji su nepobitni. Sve je dodatno potvrđeno forenzičkim tehnikama i metodologijom. Međutim, oni ne žele da javno istupe i predoče svoje rezultate pošto se plaše. Ne plaši ih tema, već prezir profesionalnih kolega. Njihova karijera mogla bi da se završi ukoliko bi dobili negativan publicitet“, tvrdi on.

„U pitanju nije prihvaćeno polje istraživanja i ne možete navesti studiranje neidentifikovanih letećih obejakta kao temu istraživanja ukoliko želite da tražite finansijska sredstva od odgovarajućih institucija“.

Međutim, Dejvis takođe vjeruje da ovo područje donekle ne pripada naučnom istraživanju. „U pitanju je vojna tema. Činjenica da se nalaze letilice u ljudskom vazdušnom prostoru je predmet sakupljanja informacija i analize. U pitanju nijesu prirodni fenomeni, a to je ono što nauka proučava“, zaključuje Dejvis.

 

 

Portal Analitika