Liga Evrope (3. kolo)

Zvezdi bod u Danskoj

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su neriješeno u Danskoj protiv Mitjilanda (1:1), u trećem kolu Lige Evrope.

Zvezdi bod u Danskoj Foto: Nikola Mitić/FK Crvena zvezda
Sportski portali Izvor

Beogradski tim bio je nadomak pobjede, a na kraju je spašavao bod - u krajnjem veliki u borbi za evropsko proljeće.

Na polovini grupnog takmičenja, izabranici Dejana Stankovića su prvi u grupi F sa sedam bodova, Braga ima jedan manje, a Mitjiland je sakupio dva. Posljednji je Ludogorec sa bodom.

Imala je Zvezda dobrih momenata na MCH Areni, a nakon toga i vođstvo koje je donio nekadašnji crnogorski reprezentativac Mirko Ivanić u 58. minutu na dodavanje Dionija.

Domaćin je potom krenuo odlučnije, a hrabrost se isplatila u 78. minutu kada je Dir poslije mnogo sreće izjednačio na 1:1.

Braga je u Bugarskoj savladala Ludogorec sa 1:0. Jedini gol u Razgradu postigao je Horta u 7. minutu.

U grupi H vodi se otvorena trka za drugo mjesto - stvari su se zakuvale nakon što je bečki Rapid na svom terenu bio bolji od zagrebačkog Dinama (2:1).

Austrijska ekipa imala imala je vođstvo od devetog minuta nakon što je Grul matirao Livakovića, ali je izjednačenje potpisao Oršić u 24.

Ipak, domaćin je od 34. ponovo poveo, a strijelac je bio Hofman. Pokušavali su ,,modri“ da se vrate, ali rezultat se nije mijenjao.

Rapid i Dinamo imaju po tri boda, a na istom skoru je i Genk koji večeras igra sa Vest Hemom, koji je lider sa maksimalne dvije pobjede.

Standardni član našeg najbolje državnog tima, Adam Marušić, odigrao je čitavu utakmicu u remiju sa Marsejom. Na Olimpiku nije bilo pogodaka.

Betis i Leverkuzen podijelili su plijen (1:1), a isto je bilo i u Turskoj, gdje su Fenerbahče i Antverpen odigrali 2:2.