ZOI: Tri zlata za Kanadu

Izvor

Žensko finale bilo je znatno dramatičnije. Njemice (Anšuc Toms, Bekert, Matšerot) bile su dvije stotinke brže od Japanki (Hozumi, Kodaira, Tabata) i tako došle do olimpijskog zlata. U malom finalu Poljakinje (Bahleda-Kurus, Voznijak, Zlotkovska) lako su savladale štafetu Sjedinjenih Država (Rejni-Norman, Rodrigez, Rukard).

Kanadski snouborder Džesi Džej Anderson pobjednik je paralel veleslaloma. On je u finalu pobijedio Austrijanca Benjamina Karla. Bronzanu medalju je osvojio Francuz Matje Boceto.

Karling selekcija Kanade savladala je u finalu Norvešku rezultatom 6:3 i odbranila titulu šampiona. Norvežani, trećeplasirani tim iz Nagana 1998, stigli su do najvećeg uspjeha na Olimpijskim igrama a bronzane medalje pripale su Švajcarcima.Kevin Martin, Džon Moris, Mark Kenedi, Ben Hebert i Adam Enrajt opravdali su ulogu favorita na olimpijskom turniru i bez ijednog poraza u jedanaest mečeva zasluženo stigli do titule.

Bobisti Amerike zauzeli su 1. mjesto u takmičenju četvorosjeda u Vankuveru. Stiven Holkomb, Stiv Mesler, Kurtis Tomaševič i Džastin Olsen završili su takmičenje sa ukupnim vremenom 3.24,46 i prednošću od 38 stotinki u odnosu na Njemačku 1 (Lange, Kuske, Rediger, Puce), odnosno 39 u odnosu na Kanadu 1 (Raš, Biset, Braun, LeBion).

Hokejaška reprezentacija Finske je osvojila bronzanu medalju pošto je u veoma uzbudljivom meču za treće mjesto savladala Slovačku sa 5:3 (1:0, 0:3, 4:0). Večeras se u finalu od 21:15 časova po srednjeevropskom vremenu sastaju reprezentacije SAD i Kanade.