EP u atletici

Zlato u maratonu za Poljsku i Njemačku

Poljska atletičarka Aleksandra Lisovska osvojila je danas zlatnu medalju u maratonu na Evropskom prvenstvu u Minhenu, dok je u muškoj konkurenciji trijumfovao Njemac Rihard Ringer.

Zlato u maratonu za Poljsku i Njemačku Foto: EPA-EFE/MARIUS BECKER
BetaIzvor

Lisovska je stazu ulicama Minhena pretrčala za dva sata, 28 minuta i 36 sekundi.

Srebrnu medalju osvojila je hrvatska atletičarka Matea Parlov Koštro sa sedam sekundi zaostatka za pobjednicom, dok je bronza pripala Holanđanki Nienke Brinkman koja je za 17 sekundi bila sporija od Poljakinje.

Ekipno je slavila Njemačka, ispred Španije i Poljske.

U muškoj konkurenciji, Ringer je slavio u vremenu dva sata, 10 minuta i 21 sekunde, ispred dvojice Izraelaca.

Maru Teferi je osvojio srebro sa samo tri sekunde zaostatka za pobjednikom, dok je bronzu osvojio Gašau Ajale koji je imao devet sekundi zaostatka.

Ekipno je najbolji bio Izrael, ispred Njemačke i Španije.