Pet kola uoči kraja, u francuskom šampionatu situacija se iznova zakuvala. Naime, Marsej je večeras prišao PSŽ-u na pet bodova razlike.

Zakuvalo se u Francuskoj: Nakon čudnog poraza PSŽ-a, Marsej im se uz preokret primakao na pet bodova Foto: Twitter

Najprije smo danas vidjeli šokantan poraz PSŽ-a od Lorijena na Parku prinčeva - 1:3 (1:2).

Gosti su poveli preko Le Fea u 15. minutu, a potom su Parižani ostali sa desetoricom - pošto je Hakimi isključen već u 20. minutu. Prilično bizarnim pogotkom poravnao je Mbape u 29. minutu i činilo se kako će 'sveci' polako ići ka preokretu - no umjesto toga primili su još dva gola. Prvo je pogodio Jongva u 39. minutu, a onda i Dijeng u 88.

Marsej je na Velodromu gubio od Osera sve do 75. minuta, a onda za nepunih 180 sekundi preokrenuo - 2:1 (0:1).

Za ekipu Igora Tudora pogađali su Čengiz Under u 75. i Aleksis Sančez u 77. minutu

Senzacija se dogodila i u Monte Karlu, gdje je Monpelje razbio ekipu Monaka - 0:4 (0:1). Tako 'kneževi' polako posrću u borbi za treće mjesto, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, a koje sada čvrsto drži Lans.

Rezultati: Marsej – Oser 2:1, PSŽ – Lorijen 1:3, Klermon – Rems 1:0, Troa – Nica 0:1, Ren – Anže 4:2, Monako – Monpelje 0:4, Lil – Ajačo 3:0, Strazbur – Lion 1:2.

Utorak: Tuluz – Lans, Brest – Nant.

Tabela: PSŽ 75, Marsej 70, Lans 66, Monako 61, Lil 59, Ren 56, Lion 53, Klermon 49, Nica 48, Lorijen 48, rems 47, Monpelje 43, Tuluz 41, Oser 33, Strazbur 32, Nant 32, Brest 32, Troa 22, Ajačo 22, Anže 14.