Policijski službenici Saobraćajne policije Odjeljenja bezbjednosti Podgorica juče i danas (24. i 25. juna), sproveli su pojačane aktivnosti na kontroli i regulisanju saobraćaja na području Podgorice, sa posebnim akcentom na otkrivanje i sankcionisanje najtežih prekršaja koji ugrožavaju bezbjednost svih učesnika u saobraćaju.
Kako je saopšteno iz Uprave policije, tom prilikom podnijete su 24 prekršajne prijave, izdato je 90 prekršajnih naloga, lišeno je slobode 11 osoba zbog prekršaja iz Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima.
Od ukupnog broja lišenih slobode, četvoro je uhapšeno zbog prekoračenja dozvoljene brzine kretanja, dvoje zbog upravljanja vozilom pod dejstvom psihoaktivnih supstanci (PAS), jedno zbog odbijanja podvrgavanja alkotestiranju, a troje zbog upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola, od kojih su dvoje upravljali vozilom sa koncentracijom alkohola u organizmu većom od 2,00 g/kg, i to: A.B. (45) iz Podgorice, sa utvrđenom koncentracijom alkohola od 2,43 g/kg i M.M. (37) iz Podgorice, sa utvrđenom koncentracijom alkohola od 2,31 g/kg;
“Navedena lica su u zakonskom roku privedena dežurnom sudiji za prekršaje. Takođe, jedno lice lišeno je slobode zbog upravljanja vozilom pod dejstvom psihoaktivnih supstanci i izazivanja saobraćajne nezgode. Protiv ovog lica biće podnijeta krivična prijava, uz privođenje nadležnom državnom tužiocu u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici”, saopštili su iz UP.










