Vuković pobijedila na mitingu u Budimpešti

Preskočivši 188 centimetara, crnogorska atletičarka Marija Vuković danas je napravila novi uspjeh - osvojivši prvo mjesto na atletskom mitingu u Budimpešti.

Vuković pobijedila na mitingu u Budimpešti Foto: IAAF

Ona je u glavnom gradu Mađarske osvojila prvo mjesto, pri čemu su istu visinu preskočile još dvije takmičarke - Bjeloruskinja Karina Demidik i Ruskinja Kristina Koroljova. No, kako je pomenutu visinu preskočila iz manje pokušaja u odnosu na konkurentkinje, Vuković se našla na postolju namijenjenom najboljoj skakačici.

Za našu takmičarku, koja je na Olimpijskim igrama osvojila deveto mjesto, današnji je miting bio tek nešto teži trening uoči predstojećeg novog velikog izazova. Naime, ona će u subotu nastupiti na mitingu Dijamantske lige, čiji će domaćin biti Pariz.

Za cetinjsku atletičarku ovo je najuspješnija godina u karijeri. Osim što je nastupila u finalu Olimpijskih igara, gdje je preskočila ljestvicu na visini od 196 centimetara, ona je u junu postavila lični i nacionalni rekord u skoku uvis, preskočivši 197 centimetara na Balkanskom prvenstvu u Smederevu.