Poraz Čelsija i novi trijumf Totenhema obilježili su maločas završene duele 30. kola Premijer lige.

'Vukovi' porazili Čelsi, 'spursi' slavili u najuzbudljivijem meču dana, Lester tone Foto: Getty

Promjena trenera nije se mnogo odrazila na igru Čelsija. 'Plavci' su danas poraženi na gostovanju Vulverhemptonu, rezultatom 1:0 (1:0).

Odlučio je sjajan gol Mateuša Nunješa, koji je u 31. minutu lijepo šutnuo iskosa sa dvadesetak metara - pravo u mrežu.

Totenhem je u najuzbudljivijem duelu dana savladao Brajton - 2:1 (1:1).

'Spursi' su poveli u 10. minutu preko Songa Hung-Mina, no gosti su poravnali u 34, pogotkom Luisa Danka.

Rašford pogodio pa izašao zbog povrede: Junajted slavio, u prvom dijelu uputili čak 21 šut ka golu Evertona
0
Rašford pogodio pa izašao zbog povrede: Junajted slavio…
08.04.2023 15:42

U 59. minutu isključeni su treneri Stelini i De Zerbi, koji su se prepirali tokom većeg dijela susreta. Meč je odlučio Hari Kejn, koji je pogodio u 79. minutu.

Lester tone sve dublje, a danas je poražem na svom terenu u duelu protiv direktnog konkurenta za opstanak, Bornmuta - 0:1. Istim je rezultatom Vest Hem slavio na gostovanju Fulamu.

Njukasl je na diobi treće i četvrte pozicije, nakon današnjeg trijumfa na gostovanju Brentfordu (1:2), dok je Aston Vila stigla do šeste pozicije, pošto je bila bolja od Notingem Foresta - 2:0.

Rezultati: Mančester junajted - Everton 2:0, Aston Vila - Notingem Forest 2:0, Brentford - Njukasl 1:2, Fulam - Vest Hem 0:1, Vulverhempton - Čelsi 1:0, Totenhem - Brajton 2:1, Lester - Bornmut 0:1.

Večeras: Sautempton - Mančester Siti.

Sjutra: Lids - Kristal Palas, Liverpul - Arsenal.

Tabela: Arsenal 72, Mančester Siti 64, Mančester junajted 56, Njukasl 56, Totenhem 53, Aston Vila 47, Brajton 46, Liverpul 43, Brentford 43, Fulam 39, Čelsi 39, Vulverhempton 31, Vest Hem 30, Kristal Palas 30, Bornmut 30, Lids 29, Everton 27, Notingem Forest 27, Lester 25, Sautempton 23.