
Od kontroverznog prijedloga lokalnih funkcionera, koji je na kraju, pod pritiskom dijela medija i stranaka, povučen iz skupštinske procedure, do posljednje Vranešove izjave - javnost je ovih dana neprijatno iznenađena vijestima koje dolaze iz naše najsjevernije opštine.
Vraneš, kandidat Demokratskog fronta, ipak, na tu je funkciju u aprilu izabran glasovima odbornika znatno šireg političkog spektra. Jer, partija kojoj pripada, u Skupštini Opštine Pljevlja ima 12 predstavnika - šest manje u odnosu na brojku potrebnu za apsolutnu većinu.
Tako su izbor Vraneša na mjesto predsjednika Opštine Pljevlja podržali i odbornici Demokrata, Evrope sad, Socijalističke narodne partije i Građanskog pokreta URA
Sa druge strane, protiv su bili predstavnici Demokratske partije socijalista i Bošnjačke stranke.
Upravo je DPS danas najavila kako će u skupštinsku proceduru predati inicijativu kojom će zahtijevati smjenu Vraneša sa mjesta prvog čovjeka Pljevalja.
Bude li ona uvrštena na dnevni red, biće zanimljivo i da li će saveznici DF-a na lokalnom nivou, uprkos Vranešovim nastupima koji su uzburkali strasti i znatno šire od tog grada, i dalje biti pri stavu da on i ubuduće treba da obavlja najistaknutiju funkciju u Opštini Pljevlja.
Muk iz redova koalicionih partnera
Iz pomenutih stranaka danas se (ne)očekivano niko nije oglašavao - ni povodom najavljene inicijative, niti protiv skandaloznih izjava prvog čovjeka lokalne uprave.
Iako se Portal Analitika jutros tim povodom putem zvaničnih kanala obratio i Demokratskoj Crnoj Gori i Evropi sad i Građanskom pokretu URA, oni do momenta objave ovog teksta nijesu uputili odgovore, niti bilo kakvu reakciju tim povodom.