Vatrena stihija na deponiji Uborak u Mostaru ponovo je aktivirana nakon što je juče stavljena pod kontrolu.
Iz Profesionalne vatrogasne jedinice Mostar su za Klix.ba potvrdili ovu informaciju te naveli da se radi o jednoj lokaciji, a njihovi pripadnici su odmah poslati na teren.
Podsjetimo da je na području Grada Mostara od ponedjeljka na snazi vanredno stanje zbog ovog požara.
Najveća šteta napravljena je na infrastrukturi deponije, a u potpunosti je izgorjela reciklažna hala s kompletnim postrojenjima. Prema nepotvrđenim informacijama, radi se o milionskoj šteti.
Poseban problem predstavlja zagađenje vazduha, a stručnjaci upozoravaju da bi osjetljive kategorije stanovništva mogle trpjeti dugotrajnije zdravstvene posljedice.









