Izvor

"Kenguri" su prije ovog meča već izborili mjesto među četiri najbolje reprezentacije, zajedno s Kinom, Japanom i Jušnom Korejom, ali to nije spriječilo 34-godišnjeg Tompsona da ispiše stranicu istorije na ovom, za njih, ipak rezultatski nevažnom meču.

Tompson je ušao sa klupe u drugom poluvremenu i uspio je da uradi ono što nijednom fudbaleru nije pošlo za nogom, da postigne tri golaza šest minuta. Njemu ovo nije jedini rekord pošto je 2001. godine uspio da postigne nevjerovatnih 13 golova Američkoj Samoi u pobjedi od još nevjerovatnijih 31:0 u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. To je najveći broj postignutih golova nekog igrača u jednoj zvaničnoj međunarodnoj utakmici. Inače, napadaču Melburna fale još samo dva gola da postane i najbolji strijelac u istoriji te reprezentacije.

Tompson je cijelu karijeru proveo u domovini. Pokušao je da napravi evropsku karijeru, ali nije uspio da se snađe u Lirsu i PSV-u.