ABA liga

Budućnost Voli savladala Mornar u CG derbiju ABA lige

Košarkaši Budućnosti Voli pobijedili su Mornar 81:74 u derbiju 10. kola ABA lige.

Budućnost Voli savladala Mornar u CG derbiju ABA lige Foto: Tviter

“Plavi” su upisali sedmi trijumf u isto toliko utakmica ove sezone u regionalnom takmičenju.

Nakon pobjeda nad Partizanom i Crvenom zvezdom u Beogradu, ekipa Petra Mijovića večeras je dobila i crnogorski derbi i sačuvala maksimalan učinak na vrhu tabele.

Zanimljivo je da su do uspjeha u meču sa najvećim rivalom u Crnoj Gori Podgoričani došli, iako su pogodili samo jednu trojku.

Mornar je odlično počeo utakmicu, prije svega sjajno šutirao za tri, pa je nakon 10 minuta imao plus 10, da bi potom stigao i do maksimalnih 15 poena viška, 36:21.

Uslijedila je zatim serija Budućnosti Voli od čak 17:0 tokom koje je Suad Šehović pogodio jedinu trojku na utakmici.

Mornar je na poluvremenu imao plus dva, tokom treće četvrtine dolazio i do šest poena prednosti, ali nije mogao da do kraja isprarira Budućnosti.