Veterani Crne Gore osvojili titulu prvaka Evrope

Izvor

Crna Gora na putu do prvog mjesta, u preliminarnoj fazi je savladala Litvaniju A - 99:97 i Rusiju 78:55, u četvrtfinalu je bila bolja od Rusije D – 96:63, a u polufinalu je nadigrala Italiju – 97:81.

U finalu protiv Litvanije B, naša selekcija vodila je od početka meča, već nakon prve četvrtine imala je dvocifrenu prednost (26:15), ali je protivnik do kraja prvog poluvremena smanjio zaostatak na samo pet poena – 49:44. Litvanija B je bila ravnopravna do 23. minuta, kada je imala minus od četiri poena (54:50), ali je naša selekcije serijom 9:0, koju je zaključio Gavrilo Pajović poenom sa linije slobodnih bacanja, u 24. minutu stigla do 13 poena prednosti – 63:50.

Protivnik se, ipak, nije predavao i sa šest vezanih poena na početku posljednje četvrtine došao je do izjednačenja (70:70) u 32. minutu, ali je Crna Gora ponovo uzvratila na pravi način i serijom 7:0, koju je zaključio Mugoša, došla do ''plus sedam'' – 77:70 u 33. minutu. Litvanija B je bila u igri do 38. minuta, kada je smanila prednost naše selekcije na samo poen (85:84), ali je Crna Gora odigrala sjajno finiš meča i došla do pobjede i prvog mjesta na šampionatu.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Goran Bošković sa 32 poena, Dragan Vukčević je postigao 23 i imao šest skokova, dok je Gavrilo Pajović upisao 17 poena i imao sedam asistencija.