Vest Hem vodio, pa jedva izvukao bod protiv Lestera

Fudbaleri Lestera i Vest Hema odigrali su 2:2 (1:1), u meču 25. kola Premijer lige.

Vest Hem vodio, pa jedva izvukao bod protiv Lestera Foto: EPA-EFE/TIM KEETON

Lester nije uspio da ostvari prvu pobjedu još od osmog januara.

Vest Hem ostaje na četvrtom mjestu, ali ima bod više od Mančester junajteda i utakmicu manje, kao i dva boda više od Arsenala koji ima čak tri meča manje od "Čekićara".

Gosti su poveli preko Bovena u 10. minutu, krilnog napadača koji igra u fantastičnoj formi.

Lester nije imao nijedan udarac u okvir gola, mučili su se, a onda je pred kraj prvog poluvremena lijevi bek Vest Hema Aron Kresvel igrao rukom kada je htio da ispuca loptu glavom i poklonio penal "Lisicama".

Jedanaesterac u 45. minutu realizovao je Juri Tilemans.

Vodeći pogodak postigao je Rikardo Pereira u 57. minutu.

Posljednji gol postigao je pre 753 dana protiv Vest Hema i posle dvije godine posta je ponovo pogodio protiv istog rivala.

Kada je djelovalo da će Lester odnijeti pobjedu, Kreg Doson pogodio je glavom u 91. minutu i donio bod Vest Hemu.