F1

Verstapen slavio u Majamiju i smanjio razliku

Vozač Red Bula Maks Verstapen pobjednik je večerašnje trke, koja se u okviru šampionata Formule 1 vozila za Veliku nagradu Majamija.

Verstapen slavio u Majamiju i smanjio razliku Foto: Foto: AP/Beta
BetaIzvor

Holanđanin i aktuelni svjetski šampion tako je ostvario drugu uzastopnu pobjedu u šampionatu, a ujedno je smanjio razliku u poretku za vodećim vozačem Ferarija Šarlom Leklerom.

Lekler je trku završio na drugom mjestu, dok je njegov timski kolega Karlos Sainc zauzeo treće mjesto.

Četvrto mjesto pripalo je Serhiju Peresu iz Red Bula, a peto i šesto mjesto zauzeli su vozači Mercedesa Džordž Rasel i Luis Hamilton.

Do bodova su došli i Valteri Botas iz Alfa Romea, Esteban Okon i Fernando Alonso iz Alpina, kao i vozač Vilijamsa Aleksander Albon.

U generalnom plasmanu Lekler vodi sa 104 boda, dok je Verstapen drugi sa 85 bodova.

Istorijsku trku u Majamiju pratilo je oko 80.000 gledalaca.

Naredna, šesta trka u šampionatu vozi se za Veliku nagradu Španije u Barseloni, 22. maja.