Počela škotska Premijer liga

Veliki preokret obilježio početak sezone: Rendžersi krenuli pobjedom

Danas je počelo 126. izdanje škotskog fudbalskog šampionata. Prvi dan uvodnog kola obilježio je veliki preokret Rendžersa, dok će aktuelni prvak Seltik sjutra otvoriti novu sezonu.

Veliki preokret obilježio početak sezone: Rendžersi krenuli pobjedom Foto: RFC

Rendžersi su sezonu otvorili trijumfom u Livingstonu, i to nakon preokreta u svega nekoliko minuta, slaveći 2:1 (0:1). Livingston je poveo u petom minutu golom Nubla i taj je rezultat bio na snazi sve do 72. minuta. Tada je poravnao Arfild, a dva minuta kasnije pobjedu gostima donio je Tavernije, sjajnim šutem iz slobodnog udarca.

Pobjedama su novu sezonu otvorili i klubovi iz Edinburga, Harts i Hibernijan.

Fudbaleri Seltika će u odbranu naslova prvaka krenuti sjutra, kada će u Glazgovu dočekati Aberdin.

Rezultati: Livingston – Rendžers 1:2 (1:0), Harts – Ros kaunti 2:1 (0:0), Kilmarnok – Dandi junajted 1:1 (0:1), Sent Džonston – Hibernijan 0:1 (0:0). Sjutra: Sent Miren – Madervel (16:00h), Seltik – Aberdin (17:30h).