Odigrani prvi mečevi polufinala Kupa Crne Gore, na oba terena po četiri gola

Sutjeska i Arsenal slavili su u prvim mečevima polufinala Kupa Crne Gore.

Velika prednost Sutjeske pred revanš; Arsenal nadomak istorijskog plasmana u finale Foto: PA

Nikšićani su pred svojim navijačima stekli prednost protiv Dečića (3:1), a istim rezultatom slavio je Arsenal na gostovanju Iskri.

Sutjeska stekla lijepu prednost, pogađali Striković i Konrad

Ekipa Sutjeske pred svojim je navijačima slavila nad Dečićem rezultatom 3:1 (1:0).

Sutjeska je u prvom dijelu bila bolja i umalo nadmoć nije krunisala u 32. minutu, kada je Vučić iz povoljne pozicije lijepo šutnuo, a Marković odlično intervenisao. Ipak, golman Dečića bio je nemoćan kroz dva minuta – Nikšićani su izveli brzu akciju, na čijem je kraju Živković odložio loptu Strikoviću, a on sa 16 metara pogodio mrežu.

Dečić je u nastavku bio mnogo ofanzivniji, od samog starta drugog poluvremena gotovo da su konstantno bili na polovini domaćih, ali nije to urodilo plodom. Umjesto toga, u 68. minutu, Nikšićani su povećali prednost. Prilikom duela Sahlija i Tućija, igrač domaćih je fauliran i bio je to penal. Najstrožu kaznu izveo je Konrad, savladavši Markovića, koji je pritom pogodio stranu.

Nijesu se Tuzani predavali i u 83. minutu stigli su do zasluženog gola. Vucaj je fantastično centrirao, a Camaj dočekao loptu na volej i postigao atraktivan pogodak. No, minut kasnije, Sutjeska je povećala prednost, a strijelac je bio 'rezervista' Pajović, koji je postigao izuzetno atraktivan gol i time postavio konačan rezultat.

Tivćani dominirali i odškrinuli vrata finala

Fudbaleri Arsenala nadomak su istorijskog, prvog plasmana u finale Kupa Crne Gore. Oni su danas dominirali u Danilovgradu, te su sasvim zasluženo slavili nad Iskrom, rezultatom 1:3 (0:2).

Meč je počeo uz inicijativu Tivćana, koju su krunisali u 15. minutu, golom Bulatovića. Kolosalnu šansu za goste potom je propustio Muhović, no u 39. minutu vidjeli smo novi gol Bulatovića – nakon solo prodora on je efektno šutnuo, a lopta se odbila od prečke u gol. Na samom kraju prvog dijela, domaćima je poništen gol zbog ofsajda.

Nedugo pošto se krenulo sa centra, Arsenal je postigao novi gol. Strijelac je bio Muhović, koji je šutnuo u suprotni ugao gola domaćih, no ostalo je pitanje da li je toj situaciji prethodila igra rukom jednog od njegovih saigrača. Domaći su do kraja, zahvaljujući Petru Pavlićeviću, uspjeli da postignu počasni pogodak i tako sačuvaju makar i minimalnu nadu da bi u revanšu mogli do prolaza.

Revanš mečevi na programu su trećeg maja.

Sutjeska – Dečić 3:1 (1:0)

(1:0 – Striković 34’, 2:0 – Konrat 68’ (11m), 2:1 – Camaj 83', 3:1 - Pajović 84')

Iskra – Arsenal 1:3 (0:2)

(0:1 – Bulatović 15’, 0:2 – Bulatović 39’, 0:3 – Muhović 48’, 1:3 – Pavlićević 66’)