Mornar upisao treću uzastopnu pobjedu u AdmiralBet ABA ligi

Velika pobjeda u Zadru, prvijenac Barana u gostima

Mornar Barsko zlato je u 11. kolu AdmiralBet ABA lige došao do prve pobjede u gostima – izabranici Mihaila Pavićevića su u Zadru slavili veliku pobjedu (76:71), treću uzastopnu u regionalnom takmičenu, četvrtu u posljednjih pet kola.

Velika pobjeda u Zadru, prvijenac Barana u gostima Foto: Foto: KK Zadar
PobjedaIzvor

Zahvaljujući takvom učinku, “Ponos Bara” se udaljio od opasne zone za dvije pobjede, koliko ima više od Zadra i Splita, dok pobjedu manje ima Krka.

Mornar je vodio tokom najvećeg dijela meča, ali je do važnog trijumfa došao u završnici, kada je bio siguran sa linije slobodnih bacanja.

Trojkaško poluvrijeme

Mornar je, interesantno, u prvom poluvremenu pogodio jednak broj šuteva za dva i tri poena (po sedam). Marko Jeremić tri, Milija Miković i Nemanja Gordić po dvije trojke su pogodili bez promašaja.

Zahvaljujući boljem procentu šuta iza perimetra (12-7) i boljom odbranom, te većim brojem asistencija (11-6), Barani su nadoknadili izrazito slabiji skok (9-18), posebno ofanzivni (3-8), i stekli četiri poena prednosti na polovini meča (38:34). I zahvaljujući tome što je Zadar sa linije penala šutirao 14-7.

Oba tima su sporo i neefikasno ušla u meč, pa je rezultat nakon sedam minuta bio 6:6! Košem Aleksandra Lazića i trojkom Jeremića, Mornar je do kraja dionice stigao do pet poena prednosti (18:15).

Barani su u drugoj četvrtini pogodili četiri trojke (Jeremić dvije, Gordić i Miković po jednu), dvije u prvih dva i po minuta, u seriji od 12:0 za velikih “plus 15” (30:15). Međutim, gosti tada neočekivano stali, pa su do poluvremena upisali samo osam poena, a primili 19, pa se Zadar potpuno vratio u meč (38:34).

Mirne ruke u finišu

Mornar je i nakon treće četvrtine imao veoma dobar procenat šuta za tri poena (18-10), ali je dodatno pokvario šut za dva poena (37%), iako je nešto smanjio zaostatak u skoku (26-20). Trojkom Strahinje Mićovića, Barani su nakon tri i po minuta ponovo stekli solidnu prednost (46:38), ali se Zadar nije predavao, konstantno je prijetio, iako nije uspijevao da preokrene u ovom kvartalu. Mornar je ovu dionicu sa istom prednošću kao prethodnu (54:50), pa je odluka odložena za posljednjih 10 minuta.

Ono što nije uspio u trećoj, Zadar je uspio u četvrtoj dionici, pa je trojkama Kartera i Bursaća poveo 56:55, na sedam minuta i 25 sekundi prije kraja, kada je

Pavićević zatražio tajm-aut. Minut i po kasnije zbog pet ličnih je van terena morao Mihailović, Zadar je držao vođstvo do 66:65. Tada je Jeremić pogodio veliku trojku, a onda je pogodio i tri od pet bacanja, za nedostižnu prednost od 71:66, koju je Mornar sačuvao u penal završnici…

Jeremić je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 18 poena, Nemanja Gordić je ubacio 15, uz osam asistencija, a Milija Miković je imao najbolje izdanje od povratka u Bar, pa je upisao 14 poena i šest skokova.

Kod domaćih su najbolji su bili Tompson sa 27 i Karter sa 15 koševa.

Mornar u narednom kolu, 18. decembra, dočekuje Partizan.