Rukomet

'Plave' dominantne, Atingre opet blistala na golu, Kepić odigrala najbolju partiju u LŠ

Velika pobjeda u Hamaru: Oslabljene Podgoričanke fantastične u Norveškoj

Budućnost Bemax upisala je četvrtu pobjedu u Ligi šampiona, a drugu u svega osam dana nad Storhamarom. U duelu osmog kola, Podgoričanke su slavile u Norveškoj, rezultatom 25:27 (12:13). Sada su naše prvakinje čvrsto na petoj poziciji na tabeli.

Velika pobjeda u Hamaru: Oslabljene Podgoričanke fantastične u Norveškoj Foto: PA

Treba istaći da je Budućnost Bemax večeras nastupila bez Raičević, Pavićević i Džaferović, ali nije se to naročito odrazilo na njihovu igru. Igračice Bojane Popović zasluženo su trijumfovale, jer su bile bolje u svim segmentima igre, a naročito u odbrani.

Pritom, Armel Atingre opet je blistala na golu i upisala 14 odbrana, a odličan učinak imala je Ilda Kepić sa osam golova, koja je odigrala najbolju dosadašnju partiju u LŠ. Sedam pogodaka postigla je Matea Pletikosić.

Odlično su počele crnogorske prvakinje, pa su nakon pet minuta imale tri gola viška (1:4), i to zahvaljujući mini-seriji tokom koje su pogađale Agović, Kadović i Godeč. Norvežanke su, ipak, to sustigle u svega nekoliko minuta, pa smo u ostatku prvog dijela uglavnom gledali igru gol za gol, pri čemu nijedan od suparnika nije mogao doći do prednosti od plus dva.

U finišu prvog poluvremena uslijedio je period od čak četiri minuta tokom kojeg nije bilo pogotka u obje mreže, a ‘plave’ su u tim momentima propustile niz šansi da dođu do veće prednosti. Izabranice Bojane Popović na odmor su tako otišle uz vođstvo 12:13, a Atingre sa čak 10 odbrana.

Podgoričanke su dobro otvorile drugo poluvrijeme, pa su uz dva gola Matee Pletikosić u 33. minutu bile na ‘plus tri’ (12:15). No, baš kao i u uvodnom dijelu prvog poluvremena, domaće su kroz pet minuta uspjele da stignu do poravnanja (16:16).

Uz odlično izdanje Ilde Kepić i Nataše Ćorović, ‘plave’ su se vratile na dva gola prednosti (18:20) i tako dočekale završnu četvrtinu večerašnjeg duela u Hamaru. Uslijedili su nakon toga golovi Bulatović i Godeč, a kada je Pletikosić u 49. minutu izborila sedmerac, a Kepić pogodila – Norvežanke su opet bile u debelom zaostatku – 19:23. Vrijeme je odmicalo, a Podgoričanke nijesu dozvoljavale protivnicama da stignu do novog egala i na kraju su proslavile potpuno zaslužen trijumf.

U sljedećem kolu, u subotu, slijedi spektakl u Podgorici. U Bemax areni tog će dana gostovati ekipa Đera.

Rezultati: Storhamar – Budućnost Bemax 25:27, Kastamonu – Mec 23:28, Esbjerg – Lokomotiva Zagreb 33:20, Rapid Bukurešt – Đer 30:27.

Tabela: Mec 13, Esbjerg 12, Đer 12, Rapid 12, Budućnost 9, Storhamar 4, Kastamonu 2, Lokomotiva 0.