Vaterpolo

Nakon izvrsnog prvog dijela našeg prvaka, u završnici smo pratili dramu

Vaterpolisti Primorca na izvrstan su način otvorili nastup u grupnoj fazi LEN Eurokupa. Oni su večeras u Kotoru, u prvom kolu grupe "D", trijumfovali nad italijanskim Trstom, rezultatom 9:8 (3:2, 4:1, 1:2, 1:3)

Velika pobjeda Primorca: Trst poražen u Kotoru na otvaranju grupne faze Eurokupa Foto: UGC

Nešto više od 500 navijača na kotorskom bazenu prisustvovalo je maestralnoj igri Primorca u prvom poluvremenu, ali i jako uzbudljivoj završnici susreta. Na kraju, tri boda ostala su u Kotoru, a to je nakon svega i najpravedniji ishod.

Kotorani su u prvom poluvremenu pružili izvanredno izdanje, na koje njihovi suparnici nijesu imali odgovor. To se naročito odnosilo na drugu četvrtinu, u kojoj je Primorac dominirao, a potom, parabolom Mršića, stigao i do velika četiri gola prednosti (7:3), a tim je rezultatom i okončan prvi dio igre.

Nijesu domaći bili toliko ubojiti u trećem periodu igre, u kojem su italijanski igrači postigli dva uzastopna gola (7:5). No, da domaći dočekaju posljednjih osam minuta uz tri gola plusa pobrinuo se Stanojević, koi je pogodio u samom finišu treće četvrtine.

U završnoj četvrtini, Trst je golom Dašića opet prišao na dva razlike, potom su oba suparnika po jednom pogodila stativu, a onda - tri minuta prije kraja - Valentino je prvi put nakon uvodne četvrtine goste 'primakao' na minus jedan (8:7). Kotoranima je očajnički bio potreban gol, a u sljedećem napadu smo ga i vidjeli - odgovornost je preuzeo Gopčević i bilo je 9:7.

Pedeset sekundi prije kraja, Bini se upisao u strijelce i Trst je opet bio na gol zaostatka. Domaći su potom lijepo potrošili većinu vremena, ali nijesu postigl gol. No, nijesu ni igrači iz Italije u završne četiri sekunde mogli do pogotka, tako da su se na kraju radovali domaći navijači.

U ekipi Primorca večeras su najefikasniji bili Gopčević, Mršić i Ćetković sa po dva gola, koliko su na drugoj strani postigli Petronio, Valentino i Bini.