Važna pobjeda Berana, Bokelj prepustio Podgorici drugo mjesto

Pobjede Berana i Podgorice, te kiks Bokelja pred svojim navijačima, obilježili su 22. kolo Druge CFL. Beranci tako i dalje drže prvu poziciju na tabeli, dok je Bokelj drugo mjesto prepustio Podgorici.

Važna pobjeda Berana, Bokelj prepustio Podgorici drugo mjesto Foto: M. Radulović / Ilustracija

Do veoma važnog trijumfa došli su danas prvoplasirani fudbaleri Berana na gostovanju Komu - 0:1 (0:0).

Meč na Zlatici riješen je u 59. minutu, kada je Rendulić savladao golmana domaćih Vuksanovića, i to svega pet minuta pošto je ušao u igru.

Minimalnom pobjedom pred svojim navijačima, ekipa Podgorice preuzela je drugo mjesto.

Ekipa sa DG arene bila je bolja od Igala, rezultatom 1:0 (1:0), a jedini gol postigao je Rašo u 32. minutu, Prije toga, Burzanović je u petom minutu promašio penal, a gosti su drugo poluvrijeme bili sa igračem manje, nakon što je drugi žuti karton dobio Maraš.

Fudbaleri Bokelja nijesu mogli do pobjede u lokalnom derbiju. Bod je pod Vrmcem osvojio Grbalj, a na kraju je bilo 1:1 (1:0).

Kotorane je u trećem minutu do vođstva doveo Vukčević, a konačan rezultat je u 83. minutu postavio 'rezervista' Golub.

Da je pred Otrantom izuzetno teška borba za opstanak, jasno je nakon što je danas iz Ulcinja tri boda odnijela ekipa Mladosti iz Donje Gorice (0:1). Gosti su do trijumfa stigli zahvaljujući autogolu Senikovića u 16. minutu.

Rezultati: Kom - Berane 0:1, Podgorica - Igalo 1:0, Bokelj - Grbalj 1:1, Otrant - Mladost Donja Gorica 0:1.

Tabela: Berane 36, Podgorica 33, Bokelj 32, Kom 30, Mladost Donja Gorica 29, Grbalj 23, Zeta 22, Igalo 20, Otrant 15.