Vaterpolo

Pobjeda nad Kazahstanom nije dolazila u pitanje

Crnogorski vaterpolisti lako do novog trijumfa

Vaterpolisti Crne Gore ostvarili su jutros drugi trijumf na Olimpijskim igrama, a nakon što je kasnije Španija savladala Australiju, obezbijedili su plasman u četvrtfinale. Na otvaranju četvrtog kola u grupi “B” oni su očekivano bili bolji od Kazahstana, rezultatom 19:12.

Crnogorski vaterpolisti lako do novog trijumfa Foto: PA

Iako je u našoj igri bilo mnogo opuštanja, vjerovatno uslovljenog činjenicom da u završnici grupe slijedi izuzetno bitan meč protiv Srbije, pobjeda nije dolazila u pitanje ni u jednom trenutku. Odbrana ni jutros nije briljirala.

Crnogorski reprezentativci su dva sata kasnije proslavili plasman u četvrtfinale, s obzirom na to da je Španija savladala selekciju Australije, rezultatom 16:5.

U strijelce se jutros upisalo čak devet naših igrača. Brguljan, Ivović i Perković dali su po četiri gola, a Petković dva. Po jednom, mrežu Kazahstana pogodili su Čučković, Popadić, Vidović, Matković i Banićević. Mihail Rudaj je postigao tri gola za suparnički sastav.

Da će Crna Gora bez većih problema stići do trijumfa, bilo je jasno već nakon uvodnog dijela prve četvrtine, kada je naša selekcija, uz tri gola Ivovića i jedan Brguljana, vodila 4:1. Zatim su naši odigrali ležernije, što su Kazahstanci iskoristili i do kraja četvrtine prišli na dva gola zaostatka (5:3).

Naši reprezentativci riješili su drugi kvartal uz još veću prednost, pa su drugu polovinu utakmice dočekali sa pet pogodaka viška (11:6). Posebno raspoložen u toj je četvrtini bio Brguljan, koji je tri puta pogađao mrežu golmana Liplina.

Golovima Perkovića, Čučkovića i Petkovića, Crna Gora je na startu treće četvrtine stigla do plus osam, ali je uslijedilo više grešaka, uz novo opuštanje u odbrani, a to su vaterpolisti Kazahstana iskoristili. Do kraja perioda, uzvratili su sa tri uzastopna gola, pa je uoči završnog kvartala razlika bila identična kao na početku treće.

U posljednjoj četvrtini, naša reprezentacija dodatno je povećala prednost, koja je na kraju iznosila sedam golova razlike.