(VIDEO)

"Sokoli" se vratili iz mrtvih bombom Radunovića! Veliki bod CG u Istanbulu!

Fudbalska reprezentacija Crne Gore igrala je neriješeno, 2:2, sa Turskom u Istanbulu, u četvrtom kolu kvalifikacija za Mundijal.

"Sokoli" se vratili iz mrtvih bombom Radunovića! Veliki bod CG u Istanbulu! Foto: uefa.com
A.P.
A.P.Autor

Veliki bod "hrabrim sokolima" donio je sjajni Risto Radunović u 97. minutu, bombom iz slobodnog udarca! Ovo je prvi remi za Crnu Goru u G grupi. "Sokoli" imaju sedam bodova uoči meča sa Holandijom koji je na programu u subotu.

Holanđani i Norvežani imaju isti skor, Turska jedan bod više. Psihološki veoma važan bod uoči teškog gostovanja koje čeka CG reprezentaciju u Ajndhovenu za tri dana.

Vjerovali su izabranici Miodraga Radulovića do samog kraja. Iako je protivnik napadao u talasima, imao više šansi, duplo više dodavanja, Crna Gora je mada sa ozbiljnim rupama u odbrani po lijevoj strani u prvom poluvremenu, iz prekida tražila svoju šansu.

Nakon vođstva Turske 2:0, golovima Undera i Jazidžija, u finišu prvog poluvremena remi je visio u vazduhu. Marušić je prvim golom u dresu "hrabrih sokola" smanjio rezultat na 2:1, a utisak je pošto su CG reprezentativci bili u naletu da se moglo na pauzu sa neriješenim rezultatom.

U nastavku su domaći imali nekoliko izglednih šansi, ali je CG selekcija imala dosta sreće... Ređale su se šanse Jilmaza, Undera, Ajhana. Da je selektor napravio prave izmjene, vidjelo se kroz šanse koje je imao Raičković, pa Osmajić, da bi u sudijskoj nadoknadi zablistao punim sjajem Risto Radunović, koji je golom za špice u malu mrežu, iz slobodnog udarca donio veliki bod Crnoj Gori u nastavku borbe za plasman na Mundijal.

KRAJ! BOD ZA CRNU GORU U ISTANBULU!

22:37 EVROGOL!!! Bomba Rista Radunovića, pocijepao mrežu golmana za izjednačenje 2:2!

22:36 Osmajić srušen, prilika za "sokole" u finišu meča

22:30 Sudar Jilmaza i Mijatovića na golu, žuti karton za turskog igrača koji propušta naredni meč - sudijska nadoknada od šest minuta

22:26 Propuštena šansa za CG, Osmajić preko gola ramenom šutira na pas Vešovića; Savić "požutio" zbog prigovora, Vujačić propušta Holandiju zbog kartona

22:16 Slobodan udarac koji izvodi Jilmaz, Mijatović siguran na golu

22:12 Šut Hakšabanovića, Altaj brani, Đurđević natrčava ali nije mogao do lopte

22:09 Korner za CG, Raičković sa distance neprecizno šutira

22:05 Dvostruka izmjena u 66. minutu, na terenu Ivanović i Radunović, umjesto Božovića i Tomaševića

22:03 Novi talas napada Turske, šanse ne koriste Under, Jilmaz

21:58 Izgledna prilika za Ajhana, dobar blok Vujačića

21:56 Žuti karton za Božovića nakon neopreznog starta nad Demiralom, Raičković mijenja Kosovića u 57. minutu meča

21:53 Turska napada u nastavku meča, šut ide preko gola, uspješna ofsajd zamka "sokola"

21:48 Čalhanoglu dobija žuti karton zbog prigovora

21:45 Utakmica je nastavljena, nije bilo promjena u sastavima ekipa

(POLUVRIJEME) TURSKA - CRNA GORA 2:1

21:24 GOL!!! Marušić smanjuje na 2:1, na asistenciju Kosovića! Prvi njegov gol u dresu "hrabrih sokola"...

21:23 Šansa za Đurđevića na drugoj strani, ishitren šut, lopta završava pored stative

21:15 GOL!!! Brza akcija Turske, Jazidži efektno pogađa na asistenciju Undera... Velike rupe u odbrani "hrabrih sokola"

21:11 Velika šansa za Tursku, Burak Jilmaz sa pet metara umalo do gola... Domaći u naletu, dosta sreće za Crnu Goru

21:07 Prilika za Crnu Goru, Vešović šutira sa distance pravo u protivničkog golmana

21:00 Velika šansa za Tursku, Kan Ajhan snažno šutira i pogađa stativu

20:54 GOL!!! Turska povela sjajnim golom Džengiza Undera koji je nakon dva driblinga matirao golmana Mijatovića

20:50 Dinamičan start meča, na obje strane nekoliko šansi

20:45 Meč je počeo nakon intoniranja himni

"Hrabri sokoli" nastavljaju kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo utakmicom protiv Turske u Istanbulu.

Turska je prva u grupi sa skorom od dvije pobjede i remijem.

TURSKA: Altaj - Čelik, Ajhan, Demiral, Mert - Okaj - Under, Jazidži, Čalhanaglu, Karaman - Burak Jilmaz.

CRNA GORA: Mijatović - Vešović, Savić, Vujačić, Tomašević - Marušić, Kosović, Šćekić, Hakšabanović, Božović - Đurđević.