Liga nacija

Novi poraz za naše fudbalere, Finska preuzela drugo mjesto

Fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je večeras na Gradskom stadionu u Podgorici od selekcije Finske, rezultatom 2:0, u utakmici posljednjeg kola grupe 3, B divizije Lige nacija.

Novi poraz za naše fudbalere, Finska preuzela drugo mjesto Foto: FSCG
L. Đ.
L. Đ.Autor

Iako su ''sokoli'' dobro otvorili utakmicu, već u 17. minutu meča je sve krenulo nizbrdo. Prvo je uslijedio crveni karton za Žarka Tomaševića, nakon čega su uslijedile tri izmjene, što zbog povreda, što zbog taktičkih razloga. Sa samo dva šuta ka finskom okviru gola, naši fudbaleri su otišli na odmor, a odmah po nastavku meča u svega šest minuta primili smo dva brza gola. Prvo je pogodio Antman, a zatim i asistirao Kalmanu za drugi pogodak.

Ovo je drugi poraz naših fudbalera od Finske a identičnim rezultatom izgubili smo utakmicu i na njihovom terenu.

Treću grupu B divizije Lige nacija završavamo na trećem mjestu sa sedam osvojenih bodova, dok su iznad nas Finska sa bodom više i Bosna i Hercegovina sa 11 osvojenih bodova.

U večerašnjem drugom meču Rumunija je deklasirala fudbalere BiH rezultatom 4:1

Tok meča:

92' Kraj meča, Finska odnosi tri boda

90' Krenuli su ''sokoli'' na sve ili ništa. Nakon par presječenih napada, ponovo smo vidjeli majstoriju Vešovića koji je po desnom krilu našao Vukčevića. Nakon centaršuta lopta je došla do Balića koji je nažalost bio neprecizan.

88' Najveća prilika za naše fudbalere uslijedila je u samoj završnici meča. Marko Vešović je primio loptu na ivici šesnaesterca, uputio je sjajan centaršut, Hardecki je nesigurno odreagovao ali je nakon toga šut Uroša Đurđevića izblokiran. Ostaje 2:0 za Finsku

79' Bez previše uzbuđenja u proteklih deset minuta. Imali smo jednu dobru šansu kada je Vešović ''Ronaldo čopom'' izbacio odbranu i pronašao Vukčevića, ali je Hardecki bio siguran. Osim toga igralo se pretežno na našoj polovini terena, naši fudbaleri su pokušavali dugim loptama da iznenade odbranu Finske ali za sada to ne prolazi.

68' Nakon greške sudija i dosuđenog auta za finsku Đurđević se pobunio zbog čega je dobio žuti karton. Tu je prišao i selektor Radulović koji je, takođe zbog protesta, dobio crveni karton.

63' Nova dupla izmjena, Stefana Mugošu mijenja Uroš Đurđević, a umjesto Vladimira Jovovića ulazi Marko Vukčević

53' Finci nisu gubili vrijeme, nakon centaršuta intervenisao je Vujačić, međutim lopta je stigla do Antmana koji je uz dosta sreće pronašao usamljenog Kalmana. Crna Gora - Finska 0:2

47' Nakon organizovanog napada Kamara je pronašao Pukija, on je proslijedio loptu do Antmana koji se našao na ivici ofsajda. Mijatović je ovog puta bio nemoćan. Ovo je ujedno debitantnski nastup za Antmana koji je već iz dva navrata pokušao da savlada našeg golmana. Crna Gora - Finska 0:1

46' Nakon 15 minuta predaha počelo je drugo poluvrijeme. Kiša ne prestaje da pada i uslovu za igru su sve teži. Nastavljamo meč sa deset igrača i bez našeg najboljeg napadača Stevana Jovetića koji je zamijenjen ''iz taktičkih razloga''. Sa druge strane Lingmana je zamijenio Joel Pohjanpalo. Finci su u prvih 45 minuta imali posjed lopte u svojim nogama (62 odsto) i uputili su pet šuteva ka našem golu, od čega su tri završila van okvira. Naši fudbaleri zadržali su se na dva šuta.

Poluvrijeme: Crna Gora - Finska 0:0

Naši fudbaleri na odmor idu sa povoljnim rezultatom koji ako takav ostane do kraja meča nam osigurava drugo mjesto u grupi. Nažalost tu se, za sada, dobre vijesti završavaju. Nakon što smo dobro otvorili meč ubrzo je, već u 17. minutu, uslijedio hladan tuš, kada je Tomašević dobio svoj drugi žuti karton. Nakon toga tempo je značajno pao a Finci su iz više navrata prijetili. Srećom raspoloženi Mijatović je uspio da sačuva mrežu. Već u prvom poluvremenu vidjeli smo tri izmjene, očekivan je bio izlazak Hakšabanovića kojeg je zamijenio Camaj, ali su utakmicu zavšrili Risto Radunović i Stevan Jovetić. Umjesto njih ušli su Saša Balić i Aleksandar Šćekić

32' Dupla izmjena. Povrijeđenog Seada Hakšabanovića mijenja Driton Camaj. Kraj meča je i za Stevana Jovetića kojeg mijenja Aleksandar Šćekić.

27' Janković je izgubio loptu u rizičnoj zoni, Lingman je dodao Antmanu koji je pokušao sa ivice šesnaesterca ali Mijatović ponovo spašava našu mrežu. Finska je uputila tri šuta od čega su dva u okvir gola, dok su naši fudbaleri pokušali dva puta, jednom van okvira.

25' Novi peh, raspoloženi Risto Radunović je zadobio povredu zbog čega izlazi, mijenja ga Saša Balić.

17' Veliki hendikep, Žarko Tomašević je završio meč. Nakon novog starta Tomašević je dobio drugi žuti karton i moraće da napusti teren. Čini se da je sudija prestrogo reagovao a zbog prigovora žuti je dobio i naš najbolji napadač Stevan Jovetić. I Vešović je zbog prigovora dobio žuti karton, a sudija je upozorio našeg kapitena da će pri sljedećem prigovoru i on biti isključen

13' Kakva prilika za naše fudbalere, nakon izvedenog prekida Finske, Mijatović je lansirao Mugošu koji je povukao sa lijeve strane. Centaršutom je pronašao Jovetića koji je sa ivice šesnaesterca pokušao iz prve, međutim Hardecki je uspio da odbrani ovaj pokušaj.

12' Još jedan žuti karton, ovog puta za Vujačića. Ponovo je bio Puki taj kojeg smo morali da zaustavimo faulom

09' Žarko Tomašević dobija žuti karton, nakon što je prekinuo kontru Finske faulirajući Pukija.

06' Velika prilika za Finsku, Kamara je povukao napad, pronašao usamljenog kamaru ali je Mijatović nogom spasio našu mrežu.

02' Dobro smo otvorili meč, odmah krenuli agresivno i igru preselili na protivničku polovinu terena. Finska je imala polušansu iz kontre ali je naša odbrana bila na visini zadatka

Meč je počeo, za večerašnji duel je prodato 4.500 ulaznica. Igra se po jakoj kiši ali je srećom teren u dobrom stanju.

Sastavi

Za našu selekciju u startnih 11 nalaze se: Milan Mijatović, Marko Vesović, Igor Vujačić, Žarko Tomašević, Risto Radunović, Vladimir Jovović, Marko Janković, Nikola Vukčević, Sead Haksabanović, Stevan Jovetić i Stefan Mugoša.

Savića i Krstovića nema zbog povrede, Osmajić nije u timu zbog nediscipline, nije se pojavio sinoć u hotelu.

Za Finsku igraju: Lukas Hardecki, Ričard Jensen, Robert Ivanov, Leo Visanen, Oliver Antman, Lukas Lingman, Kan Kairinen, Glen Kamara, Nikai Alho, Timu Puki, Bendžamin Kalman.

Uoči posljednjeg meča u grupi B naši fudbaleri imaju dva trijumfa, dva poraza i jedan neriješeni rezultat. Sa sedam osvojenih bodova definitivno smo obezbijedili opstanak u Ligi B, ali večerašnji duel odlučuje o tome koje ćemo mjesto zauzeti na tabeli.

Finska u dosadašnjem dijelu takmičenja ima samo jednu pobjedu, na domaćem terenu, i to upravo protiv naših fudbalera. Osim te pobjede upisali su dva remija i dva poraza i imaju pet osvojenih bodova.

Večerašnju utakmicu, koja počinje u 20:45, možete pratiti uživo na našem portalu.