Kvalifikacije za Mundijal

Nula pod Goricom, "sokoli" samo do boda protiv Letonije

Fudbalska reprezentacija Crne Gore večeras nije uspjela da savlada Letoniju na stadionu pod Goricom - meč je završen 0:0.

Nula pod Goricom, "sokoli" samo do boda protiv Letonije Foto: FB/FSCG
A.P.
A.P.Autor

Tim Miodraga Radulovića od starta je krenuo silovito, napadački. Ređale su se šanse, pokušavali su Kosović, Đurđević, Hakšabanović, Tomašević - Marušić je zatresao mrežu ali je VAR poništio gol.

Letonci su ozbiljnije zaprijetili dva, tri puta ali je Mijatović sigurnim intervencijama odbranio gol. Nedostajali su večeras Jovetić i Savić, dva ključna igrača u napadu i odbrani Crne Gore. Šteta, gol je sve vrijeme visio u vazduhu ali je falilo malo sreće...

U oktobru "sokole" očekuju gostovanja Gibraltaru 8. i tri dana kasnije selekciji Norveške.

KRAJ! CRNA GORA - LETONIJA 0:0

22:36 Šansa za Letonce u nadoknadi, srećom promašaj

22:30 Šut Tomaševića glavom nakon kornera završava iznad gola, finiš je meča - igraće se četiri minuta nakon 90'

22:29 Radunović umalo da iznenadi protivničkog golmana, ostaje 0:0

22:21 Trostruka izmjena u CG timu, u igru ulaze Božović, Ivanović i Osmajić; Izašli su Hakšabanović, Kosović i Đurđević - još deset minuta do kraja utakmice

22:17 CG napada i dalje, traži se gol, Radunović u šansi, neprecizan šut

Navijači pod Goricom skandiraju "Belveder, Belveder" (VIDEO)
1
07.09.2021 22:14

22:15 Umjesto Šćekića u igru ulazi Nikola Vukčević; Nakon toga bljesnuo je šut Mugoše sa ivice šesnaesterca ali ništa od gola

22:08 Letonci tresu mrežu nakon ofsajda, ostaje 0:0

22:04 Tomašević nakon kornera koji je izveo Radunović šutira sa tri metra i promašuje izglednu šansu

22:02 Mugoša umjesto Bećiraja u igri

21:58 Hakšabanović snažno tuče po lopti ali golman Ozols brani

21:52 Ponovo karambol u šesnaestercu Letonije, moguća igra rukom međutim VAR ne misli tako

21:50 Šansa za CG, prvo Hakšabanović, pa Kosović na pas Vešovića, ponovo ništa od gola

21:48 Meč je nastavljen

CRNA GORA - LETONIJA 0:0 (POLUVRIJEME)

21:30 Sjajan šut Đurđevića sa dvadesetak metara, golman brani; Igraće se dva minuta nakon 45'

21:27 Đurđević oboren u protivničkom kaznenom prostoru, VAR kaže da nema jedanaesterca

21:25 Šansa za goste, Uldrikis sa pet metara oštro šutira, Mijatović siguran na golu

21:23 CG u napadu, Bećiraj glavom ali samo do golmana Ozolsa

21:16 Bomba Marušića iz daljine, šut izblokiran, Uldriks "požutio" zbog prigovora, ostaje 0:0

21:14 Nakon kornera, srušen Vujačić ali se VAR ne oglašava - ništa od penala za CG

21:07 Ponovo šansa za "sokole", golman boksuje loptu ali rezultat ostaje nepromijenjen

21:05 Đurđević u šansi, nakon prodora i izblokiranog šuta, odbija se lopta ponovo do njega, šutira u donji desni ugao golmana ali nažalost neprecizno

21:03 Bećiraj šutira snažno ali neprecizno sa dvadesetak metara, sredina je prvog poluvremena

21:00 Nakon iznenadne šanse Gutkovskisa za Letoniju, Marušiću sviran ofsajd odlukom VAR-a, ništa od gola

20:57 Odličan period za CG koja diktira tempo meča, Hakšabanović neprecizan iz slobodnog udarca

20:53 Nova prilika za "sokole", Kosović ponovo u izglednoj prilici nakon pokušaja Šćekića

20:48 Prva šansa za CG, Hakšabanović sa ruba šesnaesterca nabacuje loptu do Kosovića koji je glavom šalje preko gola

20:45 Utakmica je počela nakon intoniranja himni

Nakon pet odigranih kola u grupi G, Crna Gora ima sedam bodova, Letonija četiri. U prvom meču u Rigi, "hrabri sokoli" su slavili 2:1.

Takođe, prvi put u Crnoj Gori na večerašnjoj utakmici koristiće se VAR sistem.

CRNA GORA: Mijatović - Vešović, Vujačić, Tomašević, Radunović - Kosović, Šćekić, Hakšabanović, Marušić - Đurđević, Bećiraj.

LETONIJA: Ozols - Savalnieks, Dubra, Černomordijs, Jurkovskis - Emsis, Zjunins - Uldriks, Kamešs, Ilkaunieks - Gutkovskis.