Vaterpolo

Kvalifikacioni turnir za plasman na OI

Ajkule potopile Brazil sa deset golova razlike

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore pobijedila je danas u Roterdamu selekciju Brazila 15:5 (3:1, 6:3, 2:1 i 2:1), u utakmici trećeg kola A grupe kvalifikacionog turnira za plasman na Olimpijske igre u Tokiju.

Ajkule potopile Brazil sa deset golova razlike Foto: FOTO: Orange Pictures

Vaterpolo selekcija Crne Gore pobijedila je u utakmici trećeg kola A grupe kvalifikacionog turnira za plasman na Olimpijske igre. Protivnik je bio Brazil a dominacija Ajkula potvrđena je i konačnim rezultatom 15:5. Od početka meča se nije postavljalo pitanje pobjednika. Ajkule su odlično krenule sa serijom od 3:0 nakon čega su Brazilci uzvratili sa dva gola. Nakon toga uslijedila je nova serija od tri gola crnogorskih vaterpolista i tu je već stavljena tačka na ovaj meč. Brazilci su tek s vremena na vrijeme uspjeli da priprijete i u narednih 25 minuta meča postignu još svega tri gola.

Može se reći da je Crna Gora očuvala tradiciju jer je u svakom dosadašnjem meču uspjela da pobijedi a Brazil nikada nije uspio da postigne preko pet golova.

Ovo je drugi trijumf crnogorskih vaterpolista na turniru, nakon što su juče bili ubjedljivi protiv Kanade 21:7.

Izabranici selektora Vladimira Gojkovića bili su slobodni u prvom kolu, nakon što je Turska zbog većeg broja igrača pozitivnih na korona virus isključena sa turnira.

Crna Gora će u četvrtom kolu, sjutra u 16 sati, igrati sa Grčkom za prvo mjesto u grupi.

KRAJ MEČA    Crna Gora - Brazil 15:5

Draško Brguljan upisuje svoj prvi pogodak na meču. 15:5

Brani se Crna Gora sa igračem manje. Ivović predvodi kontru, dodaje do Matkovića koji pogađa za 14:5

Odlična defanziva crnogorskih vaterpolista međutim Ivović pogađa stativu. Na četiri minuta do kraja meča rezultat nepromijenjen.

Aleksandar Ivović iz peterca postiže svoj treći pogodak 13:5

Posljednju četvrtinu, nakon jednog minuta igre, golom otvara Uroš Čučković. Rezultat 12:5

Do kraja treće četvrtine viđena je samo serija neiskorišćenih napada. Na osam minuta do kraja meča Crna Gora vodi 11:5

Kutinjo van bazena. Koriste to Ajkule, Ivović upisuje svoj drugi pogodak na meču 11:5

Uzvraćaju Brazilci. Nakon sjajne asistencije Franka Rude, Kutinjo pogađa. 10:5

Tri neiskorišćena napada Brazila. Kažnjava to Čučković. 10:4

Lazović anulira posljednji napad Brazila u drugoj četvrtini i upisuje svoju sedmu odbranu. Na kraju prvog poluvremena Ajkule imaju pet golova prednosti. Crna Gora - Brazila 9:4

Sjajan gol Vasilija Radovića. Na tri sekunde do isteka napada fantastično precizna parabola za 9:4

Nakon odlične odbrane Petković iz kontre postiže svoj treći pogodak na meču. Rezultat 8:4

Uzvraćaju Ajkule. Nakon isključenja Da Silve, Matković koristi sjajnu priliku za 7:4

Rikardo Gimaraeš sa peterca postiže četvrti gol za Brazil. 6:4

Vidović isključen, Giljermo Gomez ovaj put koristi šansu i smanjuje zaostatak na tri gola. Crna Gora - Brazil 6:3

Sjajan gol Ivovića, povećava prednost na 6:2. Ovo je šesti gol Ivovića, prvi danas a juče je postigao pet

Čučković van bazena. Lazović brani šut Gomeza. Brazil ne koristi napad sa igračem više

Vergara dobija ličnu grešku zbog koje Brazil gubi napad. Nakon kontre Popadić povećava rezultat na 5:2

Fernandeš brani šut Perkovića, međutim u novom napadu Peković se iskupio za grešku. 4:2

Druga četvrtina: Ajkule gube loptu na startu druge četvrtine, Brazil sprovodi kontru preko Vergare koji uspijeva da iskoristi šansu. 3:2

Sreća za Ajkule, Gimaraeš na 20 sekundi do kraja prve četvrtine sa dva metra pogađa stativu. Crna Gora nakon prve četvrtine vodi sa 3:1

Petković šutirao sekund kasnije. Pogodak poništen zbog isteka vremena za napad

Novo isključenje za Brazilce, Gimaraeš ide van bazena. Crna Gora nije iskoristila napad sa igračem više, Fernandeš odbranio dva šuta. Rezultat ostaje 3:1

Tri minuta do kraja prve četvrtine. Popadić dobija isključenje. Brazil preko Gustava Gimaraeša koristi napad sa igračem više. 3:1

Odlično izdanje Ajkula za sada, Brazilci potpuno onemogućeni. Gomez dobija isključenje a napad sa igračem više nakon brze lopte Brguljana koristi Petković šutem u bliži ugao. 3:0 za Crnu Goru

Nakon što su Brazilci protraćili još jedan napad, Marko Petković duplira prednost. Crna Gora vodi 2:0

Nema izjednačenja Dejan Lazović bilježi prvu odbranu, šutirao je Kutinjo. Ipak, Kutinjo ispravlja grešku i bez faula zaustavlja Lazovića

Prvi napad za Ajkule. Ukropina otvara utakmicu, Crna Gora vodi 1-0

''Ajkule'' su oslobođene prvog kola, dok su u drugom ubjedljivo savladali Kanadu 21:7.

Brazil je bez pobjede u prva dva kola, nakon poraza od Kanade 11:7 i Grčke 15:8.