„Policijski službenici i inspektori za igre na sreću prethodne nedjelje mapirali su 30 objekata za koje postoje indicije da se bave nelegalnim priređivanjem igara na sreću. Pretresima 13 takvih objekata u Nikšiću oduzeto je devet terminala iz šest objekata“, saopšteno je iz Uprave policije i Ministarstva finansija.
Naime, policija u saradnji sa Ministarstvo finansija mapirala 30 ugostiteljskih objekata u kojima se priređuju igre na sreću putem terminala, shodno zaključu sa tematske sjednice Koordinacionog tima za zaštitu i unapređenje javnog interesa u oblasti priređivanja igara na sreću.
U sklopu toga, u Nikšiću je u prethodna dva dana kontrolisano 13 objekata za koje postoji indicija da se u njima nelegalno priređuju igre na sreću.
“Službenici inspekcije za igre na sreću su ovom prilikom, u sklopu svojih nadležnosti, privremeno oduzeli devet terminala za igre na sreću iz šest objekata, određeni iznos novca i listiće za priređivanje igara na sreću. Kriminalistički tehničar Odjeljenja bezbjednosti Nikšić je fotografisao objekte, oduzete terminale i druge privremeno oduzete stvari”, kazali su u saopštenju.
Kako dodaju, sa navedenim aktivnostima je upoznat dežurni državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Nikšiću koji je izdao obavezujuća uputstva i preduzimanje drugih mjera i radnji, te će se naknadno izjasniti o eventualnom postojanju krivičnog djela.
U saopštenju poručuju da ova akcija predstavlja još jednu potvrdu da koordinisan rad državnih institucija daje konkretne rezultate i da država raspolaže kapacitetima da efikasno odgovori na sve pokušaje nezakonitog poslovanja.
“Borba protiv sive ekonomije, zaštita zakonitog tržišta i stvaranje jednakih uslova poslovanja predstavljaju jedan od prioriteta Vlade Crne Gore. Nelegalno priređivanje igara na sreću ne predstavlja samo kršenje zakona, već direktno ugrožava legalne privredne subjekte, umanjuje prihode državnog budžeta i otvara prostor za druge oblike kriminalnih aktivnosti”, poručili su.









