Region

Uhapšen muškarac u Zagrebu: Nožem nasrnuo na dvije osobe, nije mu se svidjelo kako su pričali sa konobaricom

Nakon verbalnog sukoba, svađa nastavljena ispred lokala, gdje je osumnjičeni nanio teške tjelesne povrede dvojici muškaraca

Ilustracija Foto: Index.hr
Ilustracija
Portal AnalitikaIzvor

Zagrebačka policija završila je kriminalističko istraživanje nad 43-godišnjakom kojeg sumnjiči za pokušaj ubistva dvojice muškaraca, starosti 26 i 35 godina. Krvavi napad dogodio se u nedjelju poslijepodne u Novom Zagrebu, a prethodila mu je svađa u jednom ugostiteljskom objektu.

"Napadač je uhapšen iste večeri i predat pritvorskom nadzorniku", saopštila je Policijska uprava zagrebačka.

Prema policijskom izvještaju, incident se dogodio u nedjelju, 24. maja, oko 15:10 časova u ugostiteljskom objektu. Sumnja se da je 43-godišnjak ušao u verbalni sukob s dvojicom muškaraca, koji su bili u društvu još jedne osobe. Navodno mu je zasmetao njihov razgovor sa zaposlenom u lokalu.

Sukob je eskalirao kada je 43-godišnjak izvukao preklopni nož i naredio dvojici muškaraca da izađu iz objekta. Na parkingu ispred lokala, osumnjičeni je nasrnuo na njih s namjerom da ih usmrti. Prvo je napao 26-godišnjaka, nanijevši mu povrede nožem u predjelu glave, grudi i butine. Zatim je istim nožem napao i 35-godišnjaka, kojeg je povrijedio u predjelu stomaka, nakon čega je pobjegao, piše Index.hr. 

Povrijeđenim muškarcima ukazana je ljekarska pomoć u Kliničkom bolničkom centru Zagreb. U bolnici je utvrđeno da su obojica zadobila teške tjelesne povrede.

Policija je napadača uhapsila iste večeri. Nakon sprovedenog kriminalističkog istraživanja, 43-godišnji osumnjičeni je u zakonskom roku, uz krivičnu prijavu, predat pritvorskom nadzorniku.


Portal Analitika