EHF Euro kup (4. kolo)

Ubjedljiv poraz ,,lavica” u Norveškoj

Crnogorske rukometašice izgubile su u Larviku od Norveške 40:23 u četvrtom meču EHF Euro kupa. Oslabljene ,,lavice” (nedostajale Jovaka Radičević i Milena Raičević iz prvog meča, a iz objektivnih razloga Bojana Popović nije mogla da računa na Jelenu Despotović, Emu Ramusović i Đurđinu Jauković) protiv svjetskog i evropskog šampiona bile su u egalu do 12. minuta (6:5).

Sa meča u Podgorici Foto: Foto: Dragan Mijatović/Pobjeda
Sa meča u Podgorici
PobjedaIzvor

Tada je domaći tim počeo da igra svoju prepoznatljivu igru i od ukupno 17 golova do odmora postigao je čak osam iz kontranapada.

Kao i u Podgorici prije tri dana naš tim je puno griješio (ukupno 15 tehničkih grešaka), a Norvežanke su postigle čak 16 lakih golova. Bez rješenja u odbrani i u vraćanju Tatjana Brnović i drugarice bile su bez šansi da nešto više urade u drugom meču sa Skandinavkama.

Domaće su već u 27. minutu vodile 15:8, devet minuta kasnije bilo je 23:12...

U našem timu najefikasnija je bila Brnović sa osam golova. U domaćem - Heni Ela Rejštad dala je sadam, a od drugog poluvremena istakla se golmanka Sillje Solberg sa devet odbrana.