Obilježavanju Dana sjećanja prisustvovali su, između ostalih, ministar unutrašnjih poslova Sergej Sekulović, ambasadorka Turske u Crnoj Gori Songul Ozan, ambasador Palestine u Crnoj Gori Rabi Altanhuli, gradonačelnik Podgorice Ivan Vuković, predsjednik Skupštine Glavnog grada Đorđe Suhih, predstavnici političkih partija, nevladinog sektora i brojni građani.
Iz Ministarstva pravde, ljudskih i manjinskih prava saopštili su kako je njihova delegacija prisustvovala današnjem događaju u Podgorici.
"Svoju opredijeljenost trajnom pomirenju i vraćanju povjerenja među narodima u regionu, te punu posvećenost evropskim i evroatlantskim vrijednostima, odnosno promovisanju demokratskih vrijednosti, ljudskih prava i temeljnih sloboda i suživota, kao najvećih vrijednosti društva, Crna Gora je potvrdila nedavnim donošenjem Rezolucije o genocidu u Srebrenici koju je Skupština Crne Gore usvojila 17. juna", saopštili su iz Ministarstva pravde, ljudskih i manjinskih prava Crne Gore.
Vijenac su položili i predstavnici Građanske inicijative „21. maj“, koji su uputili zahtjev Vladi Crne Gore da se činjenice o genocidu u Srebrenici uključe u crnogorske obrazovne programe i udžbeničku literaturu i tako napokon pomogne mladima da razumiju i prihvate činjenice o prošlosti i podrži pravda i pomirenje, transformacija i prevencija sukoba.
Vijence su položili predstavnici Demokratske partije socijalista, kao i delegacija Glavnog grada Podgorica.
Šta je uoči programa "Dušom za Srebrenicu" u razgovoru za Portal Analitika poručio predsjednik Izvršnog odbora Bošnjačkog vijeća Crne Gore Mirsad Rastoder, pročitajte ovdje.