Italijanski mediji ga nazivaju „serbo-montenegrino“, ne precizirajući bliže njegovo porijeklo.
Marjanović je, kako izvještavaju italijanski mediji, učestvovao u krađi zlatare „Roberto Coin“ u srcu Rima, u Via Vitoria 9, u neposrednoj blizini Španskog trga, 1. februara.
Marjanović je uhapšen zahvaljujući nemaru njegovih dvoje saradnika, odnosno zahvaljujući otiscima prstiju nađenim na unutrašnjoj strani kese korišćene za stavljanje dragulja, koja je potom ispražnjena i ostavljena u radnji, zajedno sa lisicama kojima su imobilisali prodavačice.
Dvojica Marjanovićevih saradnika prijetila su prodavačicama u zlatari, obraćajući im se na engleskom, dok su među sobom razgovarali „in slavo“, kako Italijani zovu srpsko-hrvatski jezik. Marjanović je, kako pretpostavlja italijanska policija, bio mozak ove akcije.
Krađa, teška milion i po eura, obavljena je usred dana. Kradljivci su, piše Mesađero, bili lijepo odjeveni, praveći se da su klijenti, dok je Marjanović napolju čuvao stražu. Kradljivci su obavili posao bez rukavica i otkrivenog lica.
Dvojica Marjanovićevih saradnika, još uvijek nepoznatih policiji, imali su još jedan "gaf". Nakon krađe, pobjegli su na skuteru, sudarajući se sa jednim taksi vozilom. Tokom tog incidenta, dio plijena iz jedne kese ispao im je na cestu.
Marjanović je uhapšen u stanu u kojem je boravio, na periferiji Rima.
Znači, do sada je uhvaćen samo jedan od troje kradljivaca za kojeg policija, međutim, pretpostavlja da je „visokog ranga“ u organizaciji.
Italijanski mediji pišu da su članovi organizacije Pink panter ex jugoslovenski vojnici, iz Srbije i Crne Gore, te da su specijalizovani za spektakularne krađe luksuznih zlatara širom svijeta.
U oko 10 godina aktivnosti, obavili su krađe ukupne vrijednosti od oko 200 miliona eura, navodi italijanska Republika.
U momentu hapšenja, Marjanović je uputio komplimente komandantu policijske jedinice, Vitoriju Riciju (Vittorio Rizzi), uz riječi da ga „poštuje sa televizije“, navodi list.
Riječ je, kako piše Republika, o kradljivcu „od stila“ („di classe“) „kao što su i napadi ove međunarodne bande“.
Italijanski mediji pišu da je organizacija nastala ranih 2000-tih, preuzimajući ime od čuvene serije filmova u kojima je glavnu ulogu igrao slavni Piter Selers. Nakon neke krađe u Londonu 2003. godine, inspektori Skotland Jarda su, prateći ženu jednog od kradljivaca, u njenoj kući pronašli dragi kamen sakriven u kremi za lice, baš kao u filmu iz 1963. koji je režirao Blejk Edvards.
(prevod: G. B. Foto: Rai.it)