U polufinalu Lige šampiona igraće Liverpul – Viljareal i Mančester Siti – Real. To je epilog druge večeri revanša četvrtfinala, tokom koje madridski Atletiko i Benfika nijesu uspjeli da anuliraju zaostatke iz prvih utakmica.

U polufinalu LŠ englesko-španski okršaji: Siti i Liverpul sačuvali prednost iz prvih mečeva Foto: Twitter

Pogodak De Brujnea u prvom duelu protiv Atletika, ispostavilo se, odveo je Mančester Siti u polufinale. Naime, u revanš duelu u Madridu večeras nije bilo golova, tako da će ekipa Pepa Gvardiole krajem mjeseca voditi prvu od dvije borbe za finale protiv još jednog sastava iz španske prijestonice.

Inače, Madriđani su u finišu propustili niz kolosalnih šansi, a jednu i naš reprezentativac Stefan Savić. On je na terenu odigrao svih 90 minuta, a u završnici utakmice bio je prilično nervozan, te je u tim momentima došlo i do tenzija na terenu.

Sve je rezultiralo drugim žutim kartonom za Felipea, te su domaći meč završili sa 10 igrača. Igralo se u Madridu čak devet minuta nadoknade, no engleski je tim odolio.

Nakon što su u prvom meču u Lisabonu slavili 3:1, fudbaleri Liverpula večeras su odigrali nešto opuštenije, pa su na kraju remizirali sa Benfikom – 3:3 (1:1).

Prvi pogodak viđen je u 21. minutu, kada je ‘redse’ u vođstvo doveo Konate. Kroz 11 minuta, poravnao je Ramos.

U nastavku utakmice, dva puta se u strijelce upisao Firmino. Sve do 73. minuta bilo je 3:1, a potom je zaostatak gostiju smanjio Roman Jaremčuk. Najzad, konačnih 3:3 postavio je Darvin Nunjez u 82. minutu.

Podsjetimo, sinoć je VIljareal iznenadio Bajern u Minhenu (1:1), dok je sjajan meč viđen na “Santjago Bernabeu”, gdje je Real nakon produžetaka eliminisao sastav Čelsija (3:2).