Podgoričani čekaju suparnika, biće to ili SC Derbi ili FMP

Košarkaši Budućnost Volija treći su polufinalisti ABA Superkupa. U ovosezonskoj premijeri u "Morači", 'plavi' su večeras bili bolji od ekipe Zadra, rezultatom 70:58 (15:14, 18:13, 17:13, 20:18).

U polufinalu je i Budućnost Voli: Zadar se držao do treće četvrtine, a onda je kvalitet 'plavih' presudio Foto: ABA

Podgorički košarkaši večeras su do trijumfa stigli zahvaljujući boljem izdanju u drugom dijelu, kada su pravili manje grešaka i stigli do dvocifrene prednosti. Inače, od početka do kraja duela koji je odigran pred oko 1.500 navijača, Zadar ni u jednom momentu nije imao prednost.

U redovima našeg prvaka, Mekinli Rajt postigao je 11 poena, Kolbi Ros, Džakori Vilijams i Andrija Grbović po 10 poena, a Petar Popović sedam. Nabolji u ekipi Zadra bio je Drežnjak, koji je upisao 14 poena.

U prvom poluvremenu pratili smo igru sa mnogo grešaka na obje strane, no podgorička publika mogla je biti zadovoljna, jer su ‘plavi’ od samog početka konstantno bili u vođstvu. U tom dijelu igre, jako lijepo izdanje pružio je mladi Andrija Grbović, koji je, sa sedam poena, nakon 20 minuta bio i najefikasniji u redovima Budućnost Volija.

Tokom prve četvrtine, igrači Petra Mijovića u dva su navrata stizali do šest poena razlike, ali su uzvraćali Zadrani, koji su u Podgoricu doputovali bez Luke Božića. Taj je period igre završen rezultatom 15:14. Sredinom drugog kvartala, nakon pogotka Džakorija Vilijamsa, domaći su stigli i do dotad rekordnih sedam poena plusa (25:18), a uz sličnu razliku su i otišli na odmor – 33:27.

Predvođeni Ramljaom, igrači Zadra bolje su ušli u treću četvrtinu, pa su nakon četiri minuta igre prvi put od početka utakmice stigli do izjednačenja (36:36). Uslijedilo je buđenje podgoričkih košarkaša – nizali su se pogoci Vilijamsa, Rajta i Popovića, tako da je sredinom treće četvrtine bilo 45:37. Odličan je u tom dijelu bio Vilijams i ‘plavi’ su uskoro imali dvocifren višak (50:38).

Kako je vrijeme odmicalo, sve je očiglednije bilo kako gosti nemaju snage da se vrate u meč, a pet minuta prije kraja Budućnost Voli je trojkom Megija stigla do plus 14 - 59:45. Tada je bilo sasvim jasno da dileme o pobjedniku više nema.

Počeo ABA Superkup: Cedevita Olimpija poražena, Igokea čeka Partizan ili Megu
0
Počeo ABA Superkup: Cedevita Olimpija poražena, Igokea čeka…
18.09.2023 13:46

Partizan ispustio plus 16, ali ipak ide u polufinale: Mega namučila 'crno-bijele' u "Morači"
0
Partizan ispustio plus 16, ali ipak ide u polufinale: Mega…
18.09.2023 16:56

Budućnost Voli sada čeka suparnika u polufinalu - ili ćemo sjutra veče gledati gradski derbi, ili će ih na putu ka finalu čekati FMP.