Rukomet

Plasman na EP tražićemo krajem aprila

Rukometaši Crne Gore poraženi su večeras u Kopru od Slovenije u duelu četvrtog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Njemačkoj. Slovenci su slavili rezultatom 37:30 (18:16), te su tako već osigurali plasman na Euro.

U finišu presudio kvalitet: Crna Gora poražena u Kopru, Slovenija osigurala nastup na Euru Foto: RZS

Crna Gora se dobro držala sve do završne četvrtine susreta, kada je kvalitet domaćina došao do izražaja. 'Lavovima' preostaje da u sljedeća dva kola osiguraju nastup na Euru.

Domaće je do pobjede predvodio Blaž Janc sa 10 golova - pri čemu je sve pogotke postigao u prvom poluvremenu. U našoj selekciji je najbolji bio Branko Vujović sa osam golova, dok ih je Miloš Vujović postigao pet.

Lijepo je krenula naša selekcija u uvodnom dijelu susreta, ne dozvoljavajući suparnicima da steknu veću prednost.

Slovenci su u 14. minutu mogli da dođu do dva gola viška, ali je Matović odbranio sedmerac Vlahu. No, do te su prednosti domaći stigli dva minuta kasnije, pogotkom Janca, koji je minut kasnije još jednom bio precizan pa je bilo 12:9.

Uspjeli su ‘lavovi’, ipak, jako brzo da se vrate golovima Čavora i Miloša Vujovića, pa je na uvodu u 18. minut bilo 12:11.

U ostatku prvog poluvremena, Slovenija je još jednom izašla na tri gola razlike, ali je naš zaostatak ublažio Miloš Vujović iz sedmerca, te je pri odlasku na odmor bilo 18:16.

Treba naglasiti kako je u tom dijelu meča nezaustavljiv bio Blaž Janc, koji je postigao osam golova iz istog broja pokušaja.

U osmom minutu nastavka, zahvaljujući golu Bakića, Crna Gora opet je prišla na minus jedan (20:19). No, kroz pet minuta, 10. današnjim pogotkom Janca, domaći su poveli četiri razlike (24:20) i bilo je jasno kako će izabranici Vlada Šole večeras teško moći i do boda.

Kako je vrijeme odmicalo, tako je prednost slovenačkih rukometaša rasla, pa je u 52. minutu, pri rezultatu 32:24, bilo jasno da će večeras proslaviti plasman na Euro.

Do kraja kvalifikacija, našu selekciju očekuju još dva duela. Prvo ćemo 27. aprila u Prištini igrati protiv Kosova, a tri dana kasnije u “Moraču” stiže Bosna i Hercegovina.

BiH još jednom bolja od Kosova

Inače, u prvom duelu četvrtog kola u našoj grupi, BiH je očekivano slavila protiv Kosova, rezultatom 25:18 (10:7).

Domaće je do pobjede u Tuzli predvodio Burić sa sedam golova, dok je na drugoj strani najefikasniji bio Dedaj sa pet.

Rezultati: BiH – Kosovo 25:18, Slovenija – Crna Gora 37:30.

Tabela: Slovenija 8, Crna Gora 4, BiH 4, Kosovo 0.