Derbi francuske lige

Tuča, pet crvenih i poraz PSŽ-a (VIDEO)

Bitka se pretvorila u rat. I to baš prljav. Epilog: tuča, pet crvenih kartona i poraz Pari Sen Žermena (PSŽ). Olimpik iz Marselja je prvi put pobijedio omraženog protivnika od novembra 2011. godine, pa nakon dvije odigrane utakmice ima čak šest bodova više od vicešampiona Evrope - 1:0 (1:0).

Tuča, pet crvenih i poraz PSŽ-a (VIDEO) Foto: Foto: Bleacher Report Football Fejsbuk
Mozzartsport.rsIzvor

Pari Sen Žermen punih 35 godina nije izgubio prve dvije utakmice u prvenstvu. Posljednji put Sveci su to doživjeli u sezoni 1984/1985. pa je jasno da se ekipa Tomasa Tuhela nalazi u prilično neprijatnoj situaciji, bez obzira što ima još mnogo do kraja sezone.

Ključni trenutak ove napete utakmice dogodio se u 31. minutu, kada je Florijan Tovan iskoristio odličan centaršut Pajea i nesigurnost Serhija Rika, pa je postigao odlučujući pogodak na ovom meču. Tokom čitave utakmice viđeno je više različitih ekscesa, ali je onaj najozbiljniji kulminirao u šestom minutu nadoknade. Tada su crvene kartone dobili Kurzava, Paredes, Nejmar, Amavi i Benedeto, a okršaj se nastavio i po okončanju meča. Ipak, potom je uslijedilo veliko slavlje ekipe Andrea Viljas Boasa.

Djeluje da je sve zakuvao Nejmar, koji je po glavi lupio Alvara, a onda su ulje na vatru dolili Argentinci Paredes i Benedeto, dok su čitav cirkus pravom uličnom tučom na terenu kompletirali Kurzava i Amavi.

Parižani još uvijek osećaju posljedice naporne završnice Lige šampiona. Tomas Tuhel nije mogao da računa na Ikradija, Markinjosa i Mbapea, pa je na teren izašao tim koji nije mnogo kvalitetniji od protivnika. Olimpik je bio izuzetno motivisan i spreman za ozbiljnu bitku na terenu, ali i da konačno prekine agoniju rezultata u međusobnim okršajima dva tima.

Ali domaćin je više napadao. Idrisa Gej je imao dobru priliku već u trećem minutu, ali je Mandanda tu loptu proslijedio u kroner. Meč je bio na klackalici sve do pogotka Tovana. Tada je zaspala čitava odbrana domaćih, Serhio Riko je imao sve vrijeme ovog svijeta da istrči i pokupi dubinsku loptu, ali je cupkao u mjestu, što je lukavai napadač Marselja umio da iskoristi.