Ekipa Mornara doživjela je prvi poraz u FIBA Kupu Evrope. U drugom kolu tog takmičenja, od Barana je bolji bio domaći Nimburk, rezultatom 78:62 (23:18, 17:17, 23:12, 15:15).

Trijumf Nimburka: Mornar se dobro držao do treće četvrtine, a od tada više nije imao šanse Foto: FIBA

Dobro se Mornar držao u većem dijelu prvog poluvremena, a meč je riješen u trećem kvartalu, kada su Česi stigli do visoke prednosti. Jedan podatak sa večerašnje utakmice naročito bode oči - košarkaši Mornara su iz 26 pokušaja pogodili tek dvije trojke.

Tomas Bel je u Nimburku postigao 17 poena, dok je na drugoj strani najefikasniji bio Aleks Gavrilović (16).

Premda je Nimburk u prvoj četvrtini stizao do 11 poena viška, Barani su serijom 0:6 u finišu zaostatak sveli na pet poena - 23:18. Nijesu izabranici Mihaila Pavićevića dopuštali suparnicima da se opet odlijepe, pa je pri odlasku na odmor bilo 40:35.

No, nijesu mogli gosti u tom ritmu da nastave - Nimburk je u trećoj četvrtini bio furiozan, a tada je i riješeno pitanje pobjednika. U završnom kvartalu je plus domaćih iznosio i više od 20 poena razlike, pa je jedino preostalo pitanje bilo uz koliki će minus barski sastav završiti drugi ovosezonski meč u FiBA Kupu Evrope.

Rezultati: Nimburk - Mornar 78:62, Sabah - Bahčešehir 65:83.

Tabela: Nimburk 2-0, Bahčešehir 1-1, Mormar 1-1, Sabah 0-2.