25. kolo Serije A

Trijumf Lacija uz gol Marušića

Fudbaleri Lacija pobijedili su danas u gostima ekipu Đenove sa 3:2, u utakmici 25. kola italijanske Serije A.

Trijumf Lacija uz gol Marušića Foto: Getty Images
Sportski portali Izvor

Lacio je poveo već u drugom minutu golom Adama Marušića, da bi Ćiro Imobile u 51. minutu duplirao prednost gostujuće ekipe.

Šest minuta kasnije Đenova je smanjila na 2:1 pogotkom Franćeska Kasate, Danilo Kataldi je u 71. minutu ponovo donio dva gola prednosti Laciju, a konačan rezultat postavio je Domeniko Krišito iz penala u 90. minutu.

Ekipa Lacija je zabilježila 18. pobjedu od početka sezone i druga je na tabeli sa 59 bodova, odnosno ima samo bod manje od prvoplasiranog Juventusa.

Na drugoj strani, Đenova je na 18. poziciji sa 22 osvojena boda.

Četiri utakmice Serije A, zakazane za danas, odložene su zbog smrti dvije osobe zaražene koronavirusom u Italiji.