Tri gola u mreži 'tobdžija': Siti dominirao u derbiju i preuzeo prvo mjesto

U velikom derbiju Premijer lige, fudbaleri Mančester Sitija večeras su slavili na gostovanju Arsenalu, rezultatom 1:3 (1:1). Siti se tako sada bodovno izjednačio na vrhu tabele sa 'tobdžijama' koje, doduše, imaju meč manje.

Tri gola u mreži 'tobdžija': Siti dominirao u derbiju i preuzeo prvo mjesto Foto: EPA

Arsenal je u uvodnim momentima zaostalog duela 12. kola bio bolji, ali su se prvi radovali gosti. Sve se dogodilo u 24. minutu, kada je Tomijasu napravio grešku – loše je poslao loptu ka golmanu Ramzdejlu, taj je pas presjekao De Brujne i sa ivice šesnaesterca savršeno lobovao čuvara mreže suparničkog sastava.

Poravnanje je uslijedilo u 40. minutu. Prvo je golman Sitija Ederson srušio Nketiju, a sudija Entoni Tejlor pokazao je na ‘bijelu tačku’. Loptu je uzeo Bukajo Saka i poslao je u mrežu.

U nastavku su bolji bili igrači Sitija i nadmoć su krunisali u 72. minutu, pri čemu je još jednom glavni krivac bio defanzivac ‘tobdžija’ Tomijasu. Naime, tada je iskosa šutirao Griliš, lopta je zakačila Tomijasua – dovoljno da skrene putanju i prevari Ramzdejla.

Dileme o pobjedniku razriješene su u 85. minutu. De Brujne je poslao loptu ka Halandu, a on je gotovo rutinski poslao u gol.

Tabela: Mančester Siti 51, Arsenal 51, Mančester Junajted 46, Njukasl 41, Totenhem 39, Brajton 35, Fulam 35, Brentford 34, Liverpul 32, Čelsi 31, Aston Vila 28, Kristal Palas 25, Lester 24, Vulverhempton 23, Vest Hem 20, Lids 19, Everton 18, Bornmut 18, Sautempton 15.