Tri crvena kartona i nijedan gol: Barsa krenula remijem u predgrađu Madrida

Fudbaleri Barselone nijesu počeli nastup u novoj sezoni La lige onako kako se to očekivalo. Blau grana je večeras osvojila samo bod na gostovanju Hetafeu - 0:0.

Tri crvena kartona i nijedan gol: Barsa krenula remijem u predgrađu Madrida Foto: LaPresse

Bilo je ovo četvrto uzastopno gostovanje Katalonaca u Hetafeu na kojem nijesu uspjeli postići gol.

Katalonci su bili opasniji, imali su više povoljnih prilika, ali malo im to može značiti nakon što nijesu stigli do pobjede. Inače, noć su obilježila čak tri crvena kartona. Računajući nadoknade prvog i drugog poluvremena, večerašnja je utakmica trajala čak 118 minuta.

U prvom dijelu vidjeli smo nekoliko prilika na obje strane, da bi u finišu Rafinja u svega četiri minuta dobio dva žuta kartona. Uz to, onaj zbog kojeg je isključen pokazan mu je nakon udaranja laktom suparničkog igrača.

No, u nastavku su se ekipe brojčano izjednačile, pošto je u 57. minutu nakon oštrog starta drugi žuti karton pokazan Mati. Umjesto ozbiljnijih šansi, uskoro je uslijedio još jedan crveni karton, i to šefu struke Barse Ćaviju.

Vrijeme je odmicalo, Barsa je propuštala prilike – pokušavali su Abde, Gindoan i Fati, ali nije od toga bilo ništa.

I onda, u 101. minutu, Iglesijas je srušio Arauha, uslijedila je duža VAR provjera, ali je procijenjeno kako je Gavi u toj situaciji igrao rukom. Time je i posljednja nada Barse otišla u nepovrat.

Belingemov šou u Baskiji: Real slavio lakše nego što se očekivalo, Militao izašao zbog neugodne povrede
0
Belingemov šou u Baskiji: Real slavio lakše nego što…
12.08.2023 23:24

'Slijepi miševi' u 89. minutu do velike pobjede u Sevilji, i Valjekano krenuo trijumfom
0
'Slijepi miševi' u 89. minutu do velike pobjede u Sevilji…
12.08.2023 00:05

Da najave Betisa kako ove sezone ‘napadaju’ zonu Lige šampiona nijesu bez pokrića, vidjeli smo ranije tokom dana. Ekipa iz Sevilje slavila je na gostovanju Viljarealu – 1:2 (0:1).

Betis je poveo u 20. minutu golom Pesesa, a izjednačio je Kuenka u 61. minutu. Pobjedu gostujućoj ekipi doneo je Vilijam Žoze u šestom minutu nadoknade.

Selta je u Vigu poražena od Osasune, rezultatom 0:2.

Rezultati: Almerija - Rajo Valjekano 0:2, Sevilja - Valensija 1:2, Real Sosijedad - Đirona 1:1, Las Palmas - Majorka 1:1, Atletik Bilbao - Real Madrid 0:2, Selta – Osasuna 0:2, Viljareal – Betis 1:2, Hetafe - Barselona

Sjutra: Kadis - Alaves (19:30), Atletiko Madrid - Granada (21:30).