Još jedno skromno izdanje izabranika Nikole Rakojevića

Treći poraz mlade reprezentacije: Finci u finišu stigli do pobjede pod Goricom

U petom meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, mlada fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je danas u Podgorici od Finske, rezultatom 1:2 (0:1).

Treći poraz mlade reprezentacije: Finci u finišu stigli do pobjede pod Goricom Foto: Arhiva

Bio je to treći poraz naše selekcije u pet dosadašnjih mečeva kvalifikacija, pa je sada već nerealno očekivati kako bismo do kraja mogli da ugrozimo ekipe sa dvije vodeće pozicije na tabeli.

Izabranici Nikole Rakojevića, među kojima je danas bio i Viktor Đukanović, odigrali su slabo u prvom dijelu, ali i znatno bolje u nastavku, u kojem su i stigli do poravnanja. Međutim, Finska je u samoj završnici utakmice osigurala tri boda pogotkom Terha.

Gostujuća selekcija je u prvom poluvremenu bila ofanzivnija i zasluženo je stigla do vođstva. Naša selekcija je samo jednom ugrozila suparnički gol – nakon greške finskih defanzivaca, u odličnoj je prilici bio Đukanović, ali je golman Bergstrem odlično intervenisao.

Na drugoj strani, Limata je bio u situaciji jedan na jedan sa Ivezićem, ali je naš golman izvrsno reagovao. Ipak, u 32. minutu, Finska je stigla do pogotka – nakon kornera, glavom je loptu u mrežu proslijedio Koski.

Tek što je počeo nastavak, vidjeli smo sjajnu akciju naše selekcije – na kraju je Đukanovićev šut izblokiran, ali je lopta došla do Ćetkovića, koji je odlično šutirao sa dvadesetak metara, no Bergstrem se nije dao savladati.

Ipak, golman gostiju bio je nemoćan u 57. minutu - Viktor Đukanović je pogodio i donio nam poravnanje.

Međutim, naši reprezentativci nijesu uspjeli da sačuvaju bod. U 87. minutu, Gašević je pogriješio, a potom nije uspio da zaustavi Terha, koji je sa petnaestak metara lijepo šutnuo i gostima donio trijumf.