Sport

Italija bolja od naših odbojkaša u trećem kolu Evropskog prvenstva

Treći maksimalan poraz Crne Gore, ali igra ohrabruje pred mečeve odluke

Crnogorski odbojkaši su i treći meč na Evropskom prvenstvu završili maksimalnim porazom – izabranici Veljka Bašića su večeras izgubili od Italije (3:0), pa su nakon tri kola i dalje posljednji u grupi B.

Treći maksimalan poraz Crne Gore, ali igra ohrabruje pred mečeve odluke Foto: Pobjeda
PobjedaIzvor

Kao protiv Bugarske, „crveni“ su mogli barem do seta, igrom u drugom, a posebno u trećem su ga i zaslužili, ali u odlučujućim trenucima, u finišu drugog i trećeg seta, nijesu uspjeli da sačuvaju prednost i osvoje set koji bi više značio na psihološkom planu nego u smislu rezultata. U svakom slučaju, igra Crne Gore u većem dijelu meča protiv „azura“ ohrabruje pred posljednje mečeve.

Crna Gora je u poneđeljak slobodna, a u utorak i srijedu igra dva posljednja i odlučujuća meča u borbi za plasman u osminu finala, protiv Češke i Bjelorusije.

Češka i Bjelorusija imaju po pobjedu, i već su u prednosti u odnosu na naše odbojkaše, ali nemaju prednost koja je nenadoknadiva.

A moglo je da bude i drugačije nakon tri dana. Naime, Češka je na startu iznenadila favorizovanu Sloveniju (3:1) i došla do pobjede koja joj je mogla, vjerovatno, osigurati prolaz dalje. Međutim, dan kasnije Česi su izgubili od Bjelorusije (3:1), koja je tom pobjedom sebe dovela u situaciju da, uz eventualan trijumf protiv Crne Gore, može da izbori osminu finala

Česi su danas, ponovo, bili u prilici da iznenade jednog od favorita, Bugarsku, i ponovo se vrate na pol-poziciju za prolaz grupe. Vodili su domaći odbojkaši 2:1 u setovima i 23:19 u četvrtom, imali su i meč loptu na 24:23, ali je nijesu iskoristili. Bugari su preokrenuli, dobili četvrti set, kasnije i peti, i tako napravili uslugu Crnoj Gori, koja sa dvije pobjede u posljednja dva kola i dalje ima šansi za prolaz...

Italija - Crna Gora 3:0 (25:17, 25:20, 26:24)

OSTRAVA – “Ostravar arena”. Gledalaca: 411. Sudije: Vladimir Simonović (Grčka), Rikardo Fereira (Portugal). Poeni iz napada: Italija 39, Crna Gora 37. Poeni iz bloka: Italija 13, Crna Gora 6. Poeni iz servisa: Italija 5, Crna Gora 2. Greške: Italija 16, Crna Gora 19.

ITALIJA: Đaneli 4, Balazo (libero 1), Galasi 6, Sbertoli, Romano, Ancani 7, Mikeleto 10, Lavia 14, Pićineli (libero 2), Rići 2, Pinali 14, Kortezia, Rećine, Botolo.

CRNA GORA: Minić, Babić, Zvicer, Strugar, Ćaćić 12, Lakčević (libero 1), Ćinćur (libero 2), Milić 3, Vukašinović 12, Ječmenica 3, Ćulafić 15, Peruničić, Pavićević, Dubak.